W jakim miejscu powinna zostać usytuowana domowa garderoba, żeby nie zawadzała innym członkom rodziny?

przez | 1 października 2021
Dla co poniektórych ludzi ciekawą nowinką mogłoby być to, że wiele domów jednorodzinnych ma co najmniej jedno wspólne pomieszczenie z prawie każdym teatrem.

Smerfastyczna pościel

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
..I nie jest to ani pokój, gdzie trzyma się stare rekwizyty, ani np. krzesła.
Przedszkole

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Jest to znacznie bardziej istotne miejsce pod nazwą garderoba. W przypadku domu jednorodzinnego to zazwyczaj stanowisko, gdzie trzyma się swą odzież. Ponadto stanowisko to mogłoby być połączone z sypialnią i łazienką. Garderoba jest aktualnie bardzo często wykorzystywanym w mieszkaniach pomieszczeniem, ponieważ dowolna kobieta lubi troszczyć się o swą urodę. Znajduje się tam duże lusterko, komoda określana jako toaletka i oczywiście wieszaki na poszczególne ubrania. Interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie wieszaków we wnętrzu znacznej, zajmującej całą ścianę szafy, na drzwiach której umieszczone jest niezwykle duże dodatkowe lustro – przeczytaj więcej tutaj -. Tego typu domowa garderoba często znajduje się na piętrze, dzięki czemu (dzięki m.in. oknom dachowym) może zostać lokalem niezwykle jasnym, a duża część produktów nie będzie przeszkadzać innym domownikom podczas ich powszednich zajęć.
W naszym języku funkcjonuje niezwykle dużo homonimów, zatem wyrazów brzmiących w identyczny sposób, ale mających przeróżne znaczenia. Podobnie jest w tym wypadku, ponieważ garderoba to również stanowisko, w którym aktor przygotowuje się do występu na scenie.

Miejsce ma podobną funkcję, przy czym zamiast zwykłych ubrań, są tam różnorodnego typu kostiumy. Tego typu teatralna garderoba może również służyć jako miejsce, w którym aktorzy wypoczywają w czasie antraktów, zatem przerw w przedstawieniu.