Kto powinien korzystać z sauny. Dla kogo jest wskazana jak też jak z niej skorzystać?

przez | 3 września 2021
Używanie sauny to znany sposób na odprężenie a także regenerację naszego organizmu i odporności. Sauny służą też pielęgnacji naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn a także wzmacniają.
Trzeba mieć na uwadze, że jedynie sauna fińska da nam odprężenie i wspiera hartowanie ciała.

instalacje

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
W dążeniu do zdrowego, silnego ciała pomogą nam też chłodniejsze prysznice, SPAcery bez względu od aury. Sauna fińska, mieniona inaczej suchą – panuje w niej mała wilgotność, zaś temperatura osiąga w tym miejscu wartości 75-100°C. We wnętrzu w którym zażywamy kąpieli, znajdują się drewniane ławy, rozmieszczone schodkowo.

Pragniemy przekazać Ci nowy artykuł na podobny temat. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Kliknij w link – tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Pierwsza kąpiel nie może być dłuższa, niż 15 minut. Do sauny wkraczamy wypoczęci i wykąpani, a nasza skóra powinna być dokładnie osuszona. Dobrze jest położyć się wznak, na najwyższej ławie albo siedzieć tak, by nasze stopy były na poziomie siedzenia. Pod koniec kąpieli w saunie, siadamy na niższą ławkę, gdzie wypoczywamy przez 3 minuty.

Przebywanie w saunie wywołuje podwyższenie temperatury naszego organizmu do 39,0°C. W pierwszych sekundach przebywania w gorącej saunie, temperatura organizmu ulega obniżce. Przed upłynięciem dziesięciu minut, powraca ona do normy, natomiast później wzrasta średnio o 0,1°C na minutę. Wtedy też nasze ciało się poci, poszerzają się żyły i przyspiesza oddech, co ochładza organizm.
Poprzez układ oddechowy, w trakcie kąpieli w saunie, wydzielane będzie mniej dwutlenku węgla.

Po opuszczeniu sauny nasz oddech spowalnia się jak też wraca do normy. Ulepszeniu ulegają inne parametry oddechowe, jak przykładowo dyfuzja gazów, pojemność płuc oraz transfer powietrza w oddechowych drogach.