Co obecnie popularnego możemy zastosować w swoim domu?

przez | 18 maja 2022
Zabudowa wnętrz ze szkła to w tej chwili jeden z najmodniejszych nurtów w wykończeniu mieszkania. Można wydzielić osobne miejsce, jakie będzie np. schowkiem na przeróżne rzeczy.

Zabudowy, do jakich wykorzystujemy ścianki szklane pozwalają być osobno, ale w pewnym stopniu wciąż wspólnie. Co istotne, tego typu zabudowy można by złożyć i przenosić.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawił Cię ten opis, to przejdź na adres tej strony (http://pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe) i spójrz, co dla Ciebie z pasją stworzyliśmy.

W razie potrzeby, można by schować tę część mieszkania, jakiej nie chcemy pokazywać innym. Tego typu ściany zapewniają także światło nawet w pomieszczeniach w głębi mieszkania. Szklana ściana między przedpokojem a holem wprowadzi granice, a równocześnie zagwarantuje dostęp oświetlenia do takiego wnętrza. Tego typu ściankami można by wydzielić przykładowo pokój do pracy albo sypialnię. Można by również zbudować ściankę, jaka zaledwie w pewnym stopniu zasłoni wnętrze. Warto, żeby była wykonana ze szkła nieprzeźroczystego, aby zasłonić domowe tajemnice. Bardzo popularne jest wydzielenie toalety. Pojawiają się kabiny prysznicowe, a ścianki ze szkła separują wannę od WC oraz umywalek.

Sypialnia w londyńskim stylu

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Do wytworzenia ścianek ze szkła stosuje się surowca pewnego o grubości 10 lub 12 milimetrów. Zapewnia ono, że się nie potłucze, kiedy nieumyślnie ktoś w nie uderzy lub wpadnie na nie biegnące potomstwo. Można wybrać szkło hartowane albo klejone foliami. W przypadku rozbicia hartowane szkło rozpada się na niezwykle wiele małych części o tępych krawędziach, klejone nie rozpada się. Zamiast tego na szkle powstaje siatka promieniście rozchodzących się pęknięć.

Popularnym ostatnio wynalazkiem jest szkło elektryczne nakryte powłoką tlenków metali przewodzącą prąd lub folią z ciekłymi kryształami. Na panelach zamieszcza się elektrody podłączane do kanałów elektrycznych.