Ściany zrobione ze szkła – minimalistyczne użycie danego wytworu i przy okazji najwspanialsza widoczność

przez | 9 lipca 2021
Szkło istnieje od niewiarygodnie wielu lat i razem z biegiem przemijającego czasu staje się coraz mocniejsze i bardziej wytrzymałe na wiele czynników tak samo zewnętrznych, jak wewnętrznych.

styl

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Salon, paleta kolorów Barwy natury

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Nie dziwi więc fakt, że w coraz to większej sumie budynków, szkoło przejmuje niewiarygodnie dużą liczbą ról, w tym ciekawiących nas dziś ścian, które są idealne do wnętrz biur, albowiem nie tylko zagłuszają hałas wcale nie gorzej od zwyczajnej ściany, lecz pozwalają nam również obserwować co się dzieje naokoło – oczywiście inni również nas widzą, choć nie jest to konieczne.
Od razu wyjaśniamy, iż sama końcówka wstępu odnosi się konkretnie do szyb (najczęściej przezywanych „lustrami”) weneckich, które to pozwalają na obserwowanie tylko z pojedynczej strony, o ile oczywiście po drugiej stronie nie jest zapalone światło. Wracając jednak do meritum, nasz dzisiejszy temat to nie jest nic innego jak ścianki – kliknij tutaj – szklane, które bardzo często używane są właśnie we wspomnianych wyżej biurach lub sklepach. Tego rodzaju ścianki (zobacz ścianka szklana) bywają doskonałe, kiedy pracownicy potrzebują bardzo dużo światła, jednak wymagają ciszy. Bardzo dobrze dobrana ściana ze szkła dostarczy nam obydwu tych rzeczy, chroniąc nasze osoby przy okazji przed wieloma niepożądanymi „zetknięciami” w przypadku na przykład „najazdu” ludzi spoza firmy, którzy będą nas widzieć, lecz w żaden sposób nam nie przeszkodzą.

Dobrze jest wiedzieć, iż ścianki szklane są robione w różnych grubościach oraz odmianach szkła – w tym ze szkła typu pancernego, które chroni nawet przed strzałami z pistoletu. Jak to się jednak istnieje możliwość domyśleć, te zazwyczaj bywają stosowane w lokalizacjach tak zwanej „bardziej wysokiej” wagi.