Przytulne mieszkanie to dla dużej grupy Polaków powód do dumy i pewnego rodzaju priorytet, ponieważ lubimy piękne wnętrza

przez | 9 lipca 2021
Zazwyczaj chcemy, żeby wnętrze, w którym żyjemy było zadbane oraz przytulne. Powinniśmy raz na jakiś czas robić remont, który sprawi, że ściany nabiorą innego wyrazu.

Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nawet taki drobiazg jest w stanie czynić cuda i totalnie zmienić oblicze naszego salonu.
Zwykle, gdy kupujemy mieszkanie koncentrujemy się na meblach, gdyż to element, który sprawi, że mieszkanie będzie designerskie. Wybieramy odcień kanapy i drewno, z którego powinna być zrobiona ława. Dumamy też o meble (polecamy biały sekretarzyk) w kuchni – ich odcieniu, ale przede wszystkim funkcjonalności. Dość często ignorujemy jednak ściany, a to spory błąd. Kolor ścian może dodać przestrzeni wyrazu. Jeżeli przykładowo podoba nam się tapeta, to możemy kupić naprawdę przepiękną rolkę (albo więcej) i w wybranym stylu wykleić tylko jedną ścianę. Jeżeli zechcemy, to możemy wytapetować calusieńki pokój. Wszystko zależy od naszego gustu. Dzisiaj tapety są już o wiele lepszej jakości aniżeli te, które nasi rodzice pamiętają z lat Polski Ludowej. Współczesna tapeta jest odporna na wilgoć i bez problemów możemy zetrzeć z niej odciski palców naszych dzieci lub ich inwencję twórczą wykonaną przykładowo mazakami. Ponadto, jakość materiałów, z których produkuje się dziś tapetę jest wyższa niż w przeszłości.

Warto przy kupnie zweryfikować certyfikaty jakości i stopień ścieralności tapety.

Odpowiada Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę grawerowane długopisy pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Ma to mniej więcej takie znaczenie, jak przy kupowaniu płytek albo paneli – im wyższy poziom ścieralności, tym tapeta będzie wytrzymalsza.