Przytulne mieszkanie to dla dużej grupy Polaków powód do dumy i pewnego rodzaju priorytet, ponieważ lubimy piękne wnętrza

przez | 19 grudnia 2021
Zazwyczaj chcemy, żeby wnętrze, w którym żyjemy było zadbane oraz przytulne. Powinniśmy raz na jakiś czas robić remont, który sprawi, że ściany nabiorą innego wyrazu.

Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nawet taki drobiazg jest w stanie czynić cuda i totalnie zmienić oblicze naszego salonu.
Zwykle, gdy kupujemy mieszkanie koncentrujemy się na meblach, gdyż to element, który sprawi, że mieszkanie będzie designerskie. Wybieramy odcień kanapy i drewno, z którego powinna być zrobiona ława. Dumamy też o meble (polecamy biały sekretarzyk) w kuchni – ich odcieniu, ale przede wszystkim funkcjonalności. Dość często ignorujemy jednak ściany, a to spory błąd. Kolor ścian może dodać przestrzeni wyrazu. Jeżeli przykładowo podoba nam się tapeta, to możemy kupić naprawdę przepiękną rolkę (albo więcej) i w wybranym stylu wykleić tylko jedną ścianę. Jeżeli zechcemy, to możemy wytapetować calusieńki pokój. Wszystko zależy od naszego gustu. Dzisiaj tapety są już o wiele lepszej jakości aniżeli te, które nasi rodzice pamiętają z lat Polski Ludowej. Współczesna tapeta jest odporna na wilgoć i bez problemów możemy zetrzeć z niej odciski palców naszych dzieci lub ich inwencję twórczą wykonaną przykładowo mazakami. Ponadto, jakość materiałów, z których produkuje się dziś tapetę jest wyższa niż w przeszłości.

Warto przy kupnie zweryfikować certyfikaty jakości i stopień ścieralności tapety. Ma to mniej więcej takie znaczenie, jak przy kupowaniu płytek albo paneli – im wyższy poziom ścieralności, tym tapeta będzie wytrzymalsza.