Jak nabywać pachnidła?

przez | 9 lipca 2021
Kupowanie perfum to kunszt cierpliwości, a niewytrwali niech zostawią portfel w mieszkaniu a zaopatrzą się w pocięte w pasma higieniczne chusteczki bądź papierki z filtru do kawy, których neutralny zapach nie zaburzy rzeczywistej woni pachnideł.

blat

Źródło: pixabay.com
Nasz nos potrafi jednorazowo zachować w pamięci tylko 3 zapachy. Idąc do perfumerii ulegamy na początek czarowi słoiczka, bądź przybywamy tam w poszukiwaniu perfum, jakimi cudownie pachniała nasza koleżanka. W obydwóch przypadkach najpierw korzystamy z zapasów naszych papierków testowych, pryskamy pachnidłami w papierki, zaznaczamy, który to zapach i wychodzimy.

Interesuje Cię mieszczący się w tym portalu artykuł? Kliknij więc dodatkowo tu i sprawdź więcej ciekawostek na opisywany temat!

Powracamy dopiero wtedy gdy będziemy pewni, że zapach, o jakim myślimy mamy w zasięgu ręki. Następnym krokiem jest pryśnięcie wybranym zapachem nadgarstka i po raz kolejny opuszczamy drogerię. Proszę mieć na uwadze, że prawdziwe pachnidła rozwijają własny zapach przez wiele godzin, stąd właściwie dopiero kolejnego dnia znamy wszelkie jego fazy oraz jesteśmy mogli określić, czy zapach rozważony jako pewna całość nam odpowiada.

szkło

Autor: BODUM
Źródło: www.smakprostoty.pl
kredens

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Czy zapach ma służyć tylko naszej radości, czy też ma przekazać jakąś o nas wiadomość? A może ma poprawić nasz wizerunek? Wydaje się, że doskonałe pachnidło powinno harmonizować z naszą osobowością i wówczas stanie się naszą „drugą skórą”.

By to się udało musimy dobrze poznać nie jedynie cechy selekcjonowanego pachnidła ale przede wszystkim własne słabości oraz zalety, co potrzebujemy wyeksponować co natomiast ukryć, co zademonstrować zapachem a czego nie objawiać, dla przykładu bystrość jak też bogatą osobowość podkreślą zapachy szyprowe zaś aktywność i gotowość do akcji zapachy świeże przykładowo wodne.