Najważniejsze korzyści wynikające z założenia rachunku firmowego

przez | 9 lipca 2021
Jeśli jesteś właścicielem firmy, zapewne zastanawiasz się, jaki sens ma dodatkowe konto firmowe, jeżeli posiadasz już w banku rachunek osobisty. Masz rację, w takim przypadku jesteś w stanie co prawda korzystać z konta osobistego, jednak musisz liczyć się z tym, iż pomieszanie transakcji prywatnych oraz firmowych może mieć fatalne skutki w chwili kontroli urzędu skarbowego.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Główną zaletą założenia konta firmowego jest rozgraniczenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Po pierwsze ułatwia to prowadzenie księgowości, zwłaszcza, kiedy właściciel firmy uzyskuje przychód także z innego źródła. Oprócz tego, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas wgląd jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Do niedawna prowadzenie konta firmowego wiązało się z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały w wielu przypadkach kilkudziesięciu złotych na miesiąc.

Zainteresował Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to oprócz tego kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tu.

Na szczęście na chwilę obecną banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej możemy liczyć na bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie firmy jest relatywnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w realnym świecie nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Niełatwo wtedy obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową. Jeśli stawiamy na rozwój firmy, warto zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na taki temat, to śmiało przeczytaj to unikalne www (https://urbanski.pl/) – ono również okaże się godne Twojej uwagi.

Kredyty hipoteczne to przede wszystkim niskie oprocentowanie oraz niższe raty, ze względu na długi okres kredytowania. O kredyt hipoteczny mogą ubiegać się firmy będące na rynku co najmniej 24 miesięcy a także posiadające zdolność ekonomiczną do przyszłej spłaty zobowiązań.Pewną wadą tego rozwiązania, zresztą dość oczywistą, jest konieczność posiadania nieruchomości, ale i w tym przypadku jest dobra wiadomość: niektóre banki akceptują nieruchomości należące do osób trzecich. Jeśli więc firma nie posiada własnej nieruchomości, być może z pomocą przyjdą rodzice lub wujek właściciela.