Wygodne łóżko, czyli jakie? Przeczytaj, zanim kupisz materac

przez | 14 kwietnia 2022
Łoże to najważniejszy mebel w mieszkaniu – spędzamy w nim przeciętnie 25 lat w ciągu życia.
Ażeby zapewniało komfortowy odpoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal

Autor: Greber
Radzimy, w jaki sposób wybrać łóżko a także materac dopasowany do naszych potrzeb. Materac wymienić trzeba co 8 lat, stąd powinniśmy postawić sobie za cel Kupno modelu doskonałego. Najbardziej popularne są materace bonnelowe i tak zwane kieszeniowe. Bywa także, że jeden materac łączy w sobie rozmaite typy materiałów. I tak dla uczuleniowców idealne są materace lateksowe, jakie za sprawą porowatej struktury umożliwiają idealną cyrkulację powietrza, a dzięki temu zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Dobrze dopasowują się do ułożenia ciała, a tym samym zapewniają perfekcyjne podparcie dla pleców. Natomiast kieszeniowe materace polecane są do podwójnych łóżek. Dzięki niezależnie pracującym sprężynom jedna osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera.
W jaki sposób sprawdzić, czy materac jest odpowiedni? Pragnąc przekonać się, iż upatrzony materacyk będzie idealny dla nas, powinniśmy się na nim ułożyć i wypróbować, czy jest nam wygodnie.

Nie ma co zwlekać – jeśli prezentowany artykuł Cię zaciekawił, kliknij ponadto tu i zobacz również inne tego typu oryginalne źródło (https://elektryczne.eu/).

Warto także wykonać szybki test. Kładąc się na boku sprawdź, czy kręgosłup układa się w linii zbliżonej do prostej, natomiast leżąc na plecach, upewnij się, czy bez kłopotu udaje ci się wsadzić pod plecy rękę. Jeśli tak, zbliżasz się do podjęcia decyzji o nabyciu materaca doskonałego dla ciebie. Podobną metodę zastosuj w czasie kupna wersalki albo tapczana.

Kiedy już zdecydujesz, na czym będziesz spać, warto pomyśleć o odpowiednim stelażu. Amortyzuje on siłę ucisku, dzięki czemu pozwala na optymalne dopasowanie się materaca do kształtów ciała.