Wygodne łóżko, czyli jakie? Przeczytaj, zanim kupisz materac

przez | 9 lipca 2021
Łoże to najważniejszy mebel w mieszkaniu – spędzamy w nim przeciętnie 25 lat w ciągu życia.
Ażeby zapewniało komfortowy odpoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal

Autor: Greber
Radzimy, w jaki sposób wybrać łóżko a także materac dopasowany do naszych potrzeb. Materac wymienić trzeba co 8 lat, stąd powinniśmy postawić sobie za cel Kupno modelu doskonałego. Najbardziej popularne są materace bonnelowe i tak zwane kieszeniowe. Bywa także, że jeden materac (zobacz materace 80×160) łączy w sobie rozmaite typy materiałów. I tak dla uczuleniowców idealne są materace lateksowe, jakie za sprawą porowatej struktury umożliwiają idealną cyrkulację powietrza, a dzięki temu zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Dobrze dopasowują się do ułożenia ciała, a tym samym zapewniają perfekcyjne podparcie dla pleców. Natomiast kieszeniowe materace polecane są do podwójnych łóżek. Dzięki niezależnie pracującym sprężynom jedna osoba nie odczuwa zmian pozycji partnera.
W jaki sposób sprawdzić, czy materac jest odpowiedni? Pragnąc przekonać się, iż upatrzony materacyk będzie idealny dla nas, powinniśmy się na nim ułożyć i wypróbować, czy jest nam wygodnie.

Nie ma co zwlekać – jeśli prezentowany artykuł Cię zaciekawił, kliknij ponadto tu i zobacz również inne tego typu oryginalne źródło (https://elektryczne.eu/).

Warto także wykonać szybki test. Kładąc się na boku sprawdź, czy kręgosłup układa się w linii zbliżonej do prostej, natomiast leżąc na plecach, upewnij się, czy bez kłopotu udaje ci się wsadzić pod plecy rękę. Jeśli tak, zbliżasz się do podjęcia decyzji o nabyciu materaca doskonałego dla ciebie. Podobną metodę zastosuj w czasie kupna wersalki albo tapczana.

Kiedy już zdecydujesz, na czym będziesz spać, warto pomyśleć o odpowiednim stelażu. Amortyzuje on siłę ucisku, dzięki czemu pozwala na optymalne dopasowanie się materaca do kształtów ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*