W jaki sposób dopasować donicę oraz roślinę do wnętrza?

przez | 4 marca 2022
Rośliny doniczkowe to świetne uzupełnienie aranżacji każdego mieszkania bądź biura. Podpowiadamy, jak dopasować doniczkę a także roślinę do mieszkania.

cena
Zielone liście a także kolorowe kwiatki roślin doniczkowych ożywiają mieszkania i nadają im szczególnego charakteru.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://www.artimbo.pl/kratki-elba,g23.html) pod ten odnośnik. Zobaczysz tam artykuły zachowane przy pomocy zbliżonej retoryki.

W kwiaciarniach i marketach propozycja roślin doniczkowych jest dostatnia. Możemy wybierać z roślinek rozmaitych rozmiarów: od bardzo niewielkich, po te, jakie uzyskują gigantyczne wymiary. Obok odmian o dekoracyjnych kwieciach jest mnóstwo roślin ozdobnych z liści. Selekcjonując roślinę musimy wziąć pod uwagę to, które wnętrze ma ozdabiać. Gdy jest ono dosyć ciemne, wyselekcjonujmy takową roślinę doniczkową, która znakomicie wzrasta w półcieniu, a jeżeli blasku jest sporo, postawmy na roślinę, która posiada wysokie wymagania świetlne. Także oferowany na rynku asortyment donic jest imponujący. Do wyboru będą donice o rozmaitych kształtach jak też formatach, wysokie doniczki, doniczki małe, z różnorodnych materiałów. Obok tradycyjnych donic glinianych kupić można ogromnie popularne donice z tworzyw sztucznych, a także doniczki z wikliny, drewniane czy z kamienia. Do zakupionej rośliny doniczkowej bez problemu dobierzemy właściwy pojemnik. Pod uwagę trzeba przede wszystkim wziąć rozmiary roślinki. Roślina w donicy musi pasować do aranżacji naszego mieszkania.

Roślinki o dużych rozmiarach sadzimy w wielkich jak też ciężkich donicach – muszą być stabilne. Może to być na przykład doniczka prostokątna. Doniczki plastykowe zostawmy dla roślinek o małych gabarytach.