Patelnia typu indukcyjnego – czyli, co w rzeczywistości dobrze bywa na ten konkretny temat mieć pojęcie

przez | 9 lipca 2021
Kuchenki rodzaju indukcyjnego istnieją na ryneczku polskim już od konkretnych kilku latek, stając się coraz to mocniej popularnym wytworem kuchennym. Tego rodzaju kuchenka posiada sporo zalet, w szczególności: wcale się nie nagrzewa, niewiarygodnie prosto utrzymać ją czyściutką, takiego typu kuchenka zużywa sporo mniej prądu, dzięki czemu bywa bardzo ekonomiczna.

fotele obrotowe

Autor: Dziedzic
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/fotel_obrotowy_active_firmy_dziedzic.jpg
Jednakże nawet i najwspanialsze rzeczy posiadają wady, a tego typu kuchenka posiada jedną: Nie każdziutkie naczynie nadaje się do stosowania na nich. Dlaczego? Spróbujemy na tę rzecz dać odpowiedź!
Naczynia przeznaczona do użytku indukcyjnego, tak naprawdę są zmuszone mieć kilka charakterystycznych cech: są zmuszone posiadać właściwości rodzaju magnetycznego (bywa to najbardziej ważna cecha), ich dno musi być płaskie, poznaczone „kółeczkami” – garnuszki nie nadające się na indukcję, zazwyczaj mają na samym dnie prążki (dotyczy to garnków zrobionych z aluminium), dobrze także wspomnieć, iż jeśli chodzi o naczynia stalowe, to zwykle jest na nich wytłoczony znaczek, mówiący o ich możliwości indykcyjnej.

Masz chęć zgłębić inny aspekt tej sprawy? Przejrzyj więcej porad w serwisie (www.impeco.pl/grzalki-terma) – one na pewno mogą rzucić nowe światło na omawiany temat.

Zwykle bywa tak, że na pudełeczkach naszego nowego zakupu, takim jak na przykład patelnia indukcyjna, można znaleźć oznakowanie (poznaj naszą firmę), który świadczy o tym, że owa patelnie przydaje się na tego typu sprzęcik – czasem jednak jak to bywa, producenci kłamią, dlatego zawsze dobrze jest zapytać się kogoś z obsługi sklepiku, by podpowiedział nam, czy ów sprzęcik nadaje się, czy też może nie nadaje na naszą kuchenkę.

W internecie bez problemiku odnajdziemy doskonałe dla siebie patelnie oraz innego typu garnki – i to często za bardzo przystępną cenę, za którą starczy się po rozglądać!