Dlaczego kuchnie z płytą indukcyjną są bezpieczniejsze od gazowych i czy potrzebują specjalistycznych naczyń?

przez | 9 lipca 2021
Dobra patelnia ze specjalnym indukcyjnym dnem, jest naczyniem niezbędnym do codziennego opiekania w nowoczesnej kuchni. Nadaje się do różnorodnych typów płyt indukcyjnych, które coraz częściej pojawiają się w naszych domach.

Taka patelnia jest doskonała do korzystania każdego dnia.

Zaciekawił Cię ten post? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis ma zbliżone informacje do omawianych.

Najczęściej jest ona bardzo lekka i poręczna.

patelnia indukcyjna

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
W dowolnej kuchni powinny być doskonałe naczynia i patelnie. Wtedy gotowanie będzie samą radością.

Jeżeli znajdujące się w tym artykule treści przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na informacje (https://parcienaszklo.com.pl/zabudowy-ze-szkla/), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Patelnia indukcyjna ma powłokę nieprzywierającą, co zapobiega przywieraniu dań. Przez to potrawy mogłyby być smażone na małej ilości oleju. Posiada korpus z aluminium i przez to prędko i równomiernie się nagrzewa, a poza tym długo utrzymuje temperaturę potrawy. Patelnia posiada ergonomiczny uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego. Pewnie trzyma się w dłoni oraz jest łatwa do utrzymania w czystości. Przydatny otwór w rączce zezwala na szybkie odwieszenie patelni na haczyku. Patelnia do jajek oraz placuszków umożliwia przyrządzenie pożywnego śniadania dla całej rodziny. Dołkownica posiada regularne dołki, w które trzeba wlać ciasto na placki lub tylko jajko.

półki
producenci

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Patelnie indukcyjne można używać na specjalnych blatach indukcyjnych, co jest o dużo bezpieczniejsze niż stosowanie kuchni gazowej. Nie ma niebezpieczeństwa wybuchu gazu, co może wiązać się z pożarem mieszkania, poparzeniami a nawet zgonem. Patelnię indukcyjną możemy używać na zwyczajnej kuchence elektrycznej, jednak zwyczajnej patelni na płycie indukcyjnej wykorzystywać się nie da.

Smażenie okaże się przyjemnością, a nie zaledwie przykrym obowiązkiem. Wiele ludzi w dzisiejszych czasach ma kuchnię z płytą indukcyjną, a do tego konieczne są dobre naczynia.