Czy będzie sens robić podłogowe ogrzewanie w całym domu?

przez | 9 lipca 2021
Zdarza się, że ogrzewanie podłogowe wykonuje się w całym domku, we wszystkich wnętrzach, lecz to osobliwość. Na ogół ogrzewanie takie montuje się wyłącznie w części pomieszczeń, zaś w innych instaluje się tradycyjne grzejniki.

Z jakiej przyczyny?
dekoracyjne poduszki

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z cech ogrzewania podłogowego jest jej większa cieplna bezwładność, czyli dosyć wolna kontrakcja na zmiany ilości ciepła docierającego do niej ze źródła ciepła (przykładowo kotła bądź gruntowej pompy ciepła). czas, który mija od chwili uruchomienia ogrzewania do momentu, kiedy we Wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym robi się ciepło, kalkuluje się w godzinach. Tak samo, kiedy wyłączy się grzanie, posadzka jeszcze przez długi okres jest ciepła, chociaż nam już na tym nie zależy. Ogrzewanie posadzkowe z przyczyny swojej bezwładności nie jest najlepszym wyjściem w pomieszczeniach używanych okresowo, w jakich – kiedy się z nich nie korzysta – możemy obniżać temperaturę, redukując w ów sposób wydatki na ogrzewanie.
ozdobny słoik na kwiaty

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Płyta gipsowo kartonowa Knauf Piano

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Częstokroć rezygnuje się z podłogówki także w alkowach – ażeby móc w nich prędko obniżać temperaturę w porze wieczoru przed pójściem spać i podnosić ją rano, kiedy pora wstawać więc zależy nam, by błyskawicznie się nagrzały. Znacznie lepiej sprawdzają się w takim przypadku tradycyjne kaloryfery. Komplikacją w ułożeniu podłogówki może być także typ posadzki.

Jeżeli zamyślamy wykończenie posadzek solidnym drewnianym parkietem czy też grubymi deskami, powinniśmy zdecydować się na kaloryfery na ścianach.

Nasze następne artykuły są równie pociągające, co ten. Zatem wejdź w link tutaj architekt wnętrz kraków i przeglądaj skrupulatne wiadomości. Namawiamy!

Jeżeli z kolei idzie o cienkie panele ogrzewanie podłogowe może zostać jak najbardziej zastosowane. Nie są one komplikacją.