Jak wyekwipować niewielki pokój młodzieżowy?

przez | 3 września 2021
Na dziecięce pokoje najczęściej przeznaczamy najmniejszy pokój w mieszkaniu. Gdy dziecko wchodzi w szkolny wiek, mała przestrzeń zaczyna być problemem.
Razem ze wzrostem potomka wzrastają też jego potrzeby.

meble

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Młody człek chce, aby pokój(zobacz ławy rozkładane) wyrażał jego zestresowania jak też osobowość. Do tego powinien zapewniać komfortowe miejsce do nauki i miejsce na składowanie przybywających przedmiotów. Jak wszystko to uzyskać na niewielkiej powierzchni? Najistotniejszy będzie dobór i rozlokowanie mebli.
Jeżeli idzie o meble do niewielkich pokoi, powinniśmy poszukać mebli celowo dedykowanych niewielkim wnętrzom. Może to być na przykład łóżko łóżko młodzieżowe amdk piętrowe z biurkiem. Ów mebel pozwala na niezwykle dużą oszczędność miejsca oraz zaspokojenie wszelkich wymogów młodego człowieka. Kolejna opcja to posłanie na dużej skrzyni, w jakiej są półeczki. Dzięki temu zyskamy dodatkowe skrytki. Możemy trzymać w nich rzeczy sezonowe, sportowe czy obiekty połączone z hobby dziecka, jak przykładowo modelarstwo. Na koniec pamiętajmy też o wyznaczeniu strefy na wypoczynek oraz przyjmowanie gości. Przyda się więc mały stół jak też dodatkowe miejsce do siedzenia na przykład w postaci wielkiego mięciutkiego worka. Wystrój pokoju koniecznie omów z dzieckiem. Pomyślcie o rozwiązaniach dekoracyjnych dzięki jakim będzie mógł wyrazić własną osobowość, a równolegle nie będą nazbyt „dziecinne”.

Może należałoby pomalować część ściany farbą tablicowo-magnetyczną, wprowadzić do wnętrza oryginalne oświetlenie, przykładowo popularne cotton balls, ozdobić ścianę oryginalną nalepką lub fototapetą. Możliwości jest dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*