Jak wyekwipować niewielki pokój młodzieżowy?

przez | 5 września 2022
Na dziecięce pokoje najczęściej przeznaczamy najmniejszy pokój w mieszkaniu. Gdy dziecko wchodzi w szkolny wiek, mała przestrzeń zaczyna być problemem.
Razem ze wzrostem potomka wzrastają też jego potrzeby.

meble

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Młody człek chce, aby pokój(zobacz ławy rozkładane) wyrażał jego zestresowania jak też osobowość. Do tego powinien zapewniać komfortowe miejsce do nauki i miejsce na składowanie przybywających przedmiotów. Jak wszystko to uzyskać na niewielkiej powierzchni? Najistotniejszy będzie dobór i rozlokowanie mebli.
Jeżeli idzie o meble do niewielkich pokoi, powinniśmy poszukać mebli celowo dedykowanych niewielkim wnętrzom. Może to być na przykład łóżko piętrowe z biurkiem. Ów mebel pozwala na niezwykle dużą oszczędność miejsca oraz zaspokojenie wszelkich wymogów młodego człowieka. Kolejna opcja to posłanie na dużej skrzyni, w jakiej są półeczki. Dzięki temu zyskamy dodatkowe skrytki. Możemy trzymać w nich rzeczy sezonowe, sportowe czy obiekty połączone z hobby dziecka, jak przykładowo modelarstwo. Na koniec pamiętajmy też o wyznaczeniu strefy na wypoczynek oraz przyjmowanie gości. Przyda się więc mały stół jak też dodatkowe miejsce do siedzenia na przykład w postaci wielkiego mięciutkiego worka. Wystrój pokoju koniecznie omów z dzieckiem. Pomyślcie o rozwiązaniach dekoracyjnych dzięki jakim będzie mógł wyrazić własną osobowość, a równolegle nie będą nazbyt „dziecinne”.

Może należałoby pomalować część ściany farbą tablicowo-magnetyczną, wprowadzić do wnętrza oryginalne oświetlenie, przykładowo popularne cotton balls, ozdobić ścianę oryginalną nalepką lub fototapetą. Możliwości jest dużo.