Innowacyjne rozwiązania pozwalające cieszyć się atutami drzewa

przez | 9 lipca 2021
Podłogi z drewna sprawdziły się przez lata i generacje. Jednakże kurczące się rezerwy owego surowca sprawiają, że stają się coraz droższe, z tej przyczyny wytwórcy podłóg starają się wprowadzać oryginalne rozwiązania zezwalające cieszyć się walorami drzewa.

Panele zaistniały jako surowiec alternatywny dla drzewa, zatrzymując jego zalety i częściowo wizerunek, jednakże pozbawiony jego wad. Jednak charakter podłogi z litego drewna polega na tym, że z czasem się ona przekształca, ciemnieje, szarzeje, blaknie, a czasem wypacza powodując powstawanie przerw pomiędzy deskami, albo deszczułkami parkietu. Nie wszyscy dostrzegają w tym ułomność. Dlatego też pośród nowoczesnych paneli odnajdziemy i takie, których wierzchnia powłoka wykonana jest z postarzonego drewna przywodzącego podłogi drewniane w dawnych zagrodach. Aktualnie można wybierać panele – bezpłatny dostęp – Wrocław z wierzchnią powłoką zrobioną z jednego z kilkudziesięciu gatunków drewna lokalnego i egzotycznego. Jest ona chroniona lakierem, olejem, woskiem, bądź pokryta warstwą winylu, może być matowa, półmatowa, lub połyskująca. Dzięki temu podłoga w momencie zakupu ma takie walory estetyczne, jakie w wypadku litego drewna pozostałyby osiągnięte po latach, bądź za pomocą wielu zabiegów.
detale

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - rzut

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
pokój

Autor: Ron Frazier
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze (pod linkiem- szczegóły tu…) są przede wszystkim odporne na ścieranie powłoki wierzchniej, a także na odkształcenia pod wpływem uderzeń, nacisku i wilgotności. Nie szkodzą im zaplamienia, odbarwienia i wysoka temperatura.

Kupując panele warto zwrócić uwagę na gwarancję udzielaną przez wytwórcę. Trzeba je chronić specyfikami konserwującymi zalecanymi przez producenta.