Niewielki salon. Jaką sofę wybrać do niewielkiego mieszkania?

przez | 1 marca 2022
Jeśli mamy nieduże mieszkanie, nie musimy rezygnować z sofy.
Gdy mamy mały salon, do którego chcemy wstawić sofę, warto nabyć model sofy, który spełnia parę funkcji.

narożnik milano

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Grzejnik AFRO NEW

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Najlepiej, by nie była jedynie sprzętem do odpoczynku, lecz też mogła zamienić się w miejsce do spania. Narożnik Milano z funkcją spania będzie bezkonkurencyjny, gdy pojawi się konieczność zorganizowania kolejnego miejsca do snu . Wybierzmy więc narożnik rozkładany. Świetnie, jeżeli będzie wyekwipowany w schowanko na bieliznę – wtedy zyskamy dodatkową powierzchnię nie tylko na pościel, ale też dosyć pojemny składzik na pozostałe przedmioty.
pomysł
Do niedużego salonu możemy też kupić tapczano-półkę – kiedyś mebel ów był nadzwyczaj popularny, dzisiaj powraca do łask, lecz już w nowoczesnej formie. Można też poszukać w sklepach meblowych systemu, który za dnia będzie kanapą, pod wieczór kącikiem do pracy, zaś nocą komfortowym posłaniem. Świetnym rozwiązaniem do niewielkiego mieszkania jest rozkładający się narożnik Milano z miejscem na bety. Mebel (https://www.meblemagnat.pl/pl/c/Dodatki-do-sypialni/28) ten pozwoli zyskać sporo miejsca i do wypoczynku, i do snu. A na dodatek wypełni częstokroć trudny do zagospodarowania kąt pokoju dziennego. Następnym pomysłem jest wybór kanapy modułowej, która pozwoli na dowolność aranżacji. Sofa modułowa złożona jest z paru niescalonych ze sobą elementów, dzięki czemu możemy je zestawiać, rozsuwać oraz ustawiać podług własnych potrzeb a także upodobań.

Modułowa sofa może zatem przeistoczyć się w parę foteli, jedną kanapę czy łóżko. Wielu producentów oferuje pojedyncze części, jakie można dowolnie łączyć i w miarę potrzeb dokupić.