Aranżacja przestrzeni wokół domu jest niemałym wyzwaniem, zwłaszcza, jeżeli mamy sporo przestrzeni do zagospodarowania

przez | 5 października 2021
Większość właścicieli nieruchomości może pozwolić sobie chociaż na mniej lub bardziej rozbudowany taras, który mogą udekorować wspaniałymi kwiatami i na którym można zrelaksować się w promieniach słońca.Do stworzenia tarasu trzeba w pierwszej kolejności przygotować należycie grunt. Taras możemy zaplanować bezpośrednio na poziomie terenu albo na podwyższeniu. Może również być zadaszony bądź odkryty. Najważniejsze jest zaopatrzenie się we właściwą płytę tarasową, która musi spełniać wszystkie najważniejsze wymagania. Jakie?

Gazon ABAX

Autor: Polbruk
Źródło: Polbruk
Przede wszystkim płyta tarasowa (popularne produkty) musi być mrozoodporna i wodoodporna. Wytrzymałość na możliwe warunki atmosferyczne – opady, promieniowanie itd. jest bardzo ważnym czynnikiem mówiącym o jakości płyty. Nie może łatwo pękać, natomiast powinna być odporna na ścieranie. Elementy tego rodzaju pękają zwykle z powodu nasiąkania wodą.

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty baseny przydomowe, by zaznajomić się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dlatego musi je cechować niska porowatość, która powoduje, że poziom nasiąkliwości jest mniejszy. Z kolei odporność na ścieranie nie może wykluczać należytej przyczepności płyt – mają być antypoślizgowe.

Jest to niezwykle istotne, jako że zwłaszcza po deszczu o wypadek na tarasie nie jest trudno. Płyty tego rodzaju powinny także oczywiście dobrze się prezentować – na rynku udostępnia się różnorakie ich rodzaje. Mogą posiadać klasyczny i elegancki kształt, lub też asymetryczną, oryginalną formę.

Żeby odszukać ciekawe treści w sieci, to najpierw kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj i przejdź dalej (https://www.eremit.pl/) – na pewno nie pożałujesz.

Świetnie wygląda taras będący niejako przedłużeniem powierzchni mieszkalnej – tego typu aranżacja powiększa optycznie teren i zapewnia estetyczny wygląd na zewnątrz i wewnątrz budynku. Tylko nieliczni mogą sobie zapewnić wspaniałe gazony przed domem, które wymagają sporego terenu.

Omawiane płyty mogą być zrobione z betonu, klinkieru czy kamienia. Najokazalej wyglądają oczywiście płyty z kamienia, tym bardziej, że naturalny kamień typu granit, bazalt czy sjenit posiada ozdobne faktury, które świetnie komponują się z otaczającą przyrodą. Ale płyty rzecz jasna należy dobierać do ogólnej aranżacji – jeśli w budynku dominuje drewno, a w ogrodzie umieściliśmy drewniane meble, w takim wypadku warto zadbać, by i taras wykonać z drewna. Zapewni to jednolitość aranżacyjną.