Urządzanie domu to wcale nie jest taka prosta sprawa, jak nam się czasami zdaje – o ogólnym wrażeniu może przecież zadecydować jeden szczegół

przez | 3 września 2021
Jednym z pomieszczeń w niejednym mieszkaniu, które wydaje się być niezwykle ważne, jest kuchnia. To zwykle tam spędzamy najwięcej czasu – my oraz nasi bliscy.
Jeśli uwielbiamy pichcić, to w kuchni mogłybyśmy siedzieć zdecydowanie więcej czasu aniżeli w pokoju dziennym.

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy wtedy jednocześnie coś piec i czytać książkę przy kuchennym stole lub rozmawiać z koleżankami przy dobrej kawie. Zawsze jest coś, co możemy w kuchni zrobić. Wobec tego pomieszczenie to musi mieć duszą i z pewnością nie powinno być traktowane jak pokój do podgrzewania jedzenia w mikrofalówce. Aby nasza kuchnia była oraz wygodna, to należy odpowiednio przemyśleć, jak powinna być umeblowana. To istotne, ponieważ powinien być zachowany pewien ciąg komunikacyjny pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem oraz kuchenką oraz musimy mieć dostatecznie długi blat, żeby komfortowo nam się przy nim przygotowywało posiłki. Blaty meblowe powinny mieć odpowiednią wielkość, aby dobrze się nam pracowało – kroiło lub plac zabaw żłobek faszerowało. Ważny jest również wybór tworzywa, z którego będzie zrobiony blat. Powinien on dopasować się odcieniem i stylem do umeblowania, tak by wszystko razem prezentowało się wyjątkowo. Drewno jest piękne, ale bywa problematycznym materiałem do kuchni, gdzie jest dużo wody.

Wymaga wówczas niezwykle uważnej troski. Świetnym pomysłem jest zawsze granit, ponieważ jest niezwykle wytrzymały i możemy szatkować na nim różne produkty nie używając deski do krojenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*