Jak tanio oraz wygodnie urządzić niedużą łazienkę?

przez | 3 stycznia 2022
Nieduża toaleta nie musi być problemem podczas aranżacji mieszkania. Niewielka toaleta wymaga dobrego projektu. Zobacz nasze rady, w jaki sposób zaplanować jak też zaaranżować małą toaletę.
Jeżeli żyjemy w bloku częstokroć kłopotem jest nieduża łazienka.

mieszkanie
Jeżeli mieszkamy w budynku prócz wspólnej rodzinnej łazienki, ulokowanej zazwyczaj blisko sypialni, potrzebne jest WC w pobliżu wejścia bądź w części dziennej . Lecz jeszcze lepiej, gdy będzie to mała toaleta, w jakiej pomieści się też prysznic, półeczka na akcesoria toaletowe a także miejsce na odłożenie odzieży w trakcie ablucji. Niewielka łazienka może być przeznaczona dla naszych gości. W jakim miejscu nieduża toaleta? Niewielka toaleta jeżeli zamieszkujemy w budynku parterowych w strefie dziennej nie tylko zastąpi WC, lecz też anuluje kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, a w razie potrzeby będzie łazienką gościnną. Łazienka położona nieopodal wejścia będzie komfortowa w ciągu dnia dlatego że możemy tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy.
Rolety okienne

Źródło: http://fivaro.pl/

Jakiego rodzaju wyposażenie toalety? W małej toalecie prysznic (serwis) lokujemy w narożniku wnętrza, a jeżeli łazienka jest wąska czy też ma wnękę – między ścianami. W niedużej łazience świetnie sprawdzą się brodziki asymetrycze a także natrysk z kratą odpływową w posadzce. Program minimum to wolne miejsce o wielkości 70 x 70 centymetrów, natrysk powieszony na ścianie oraz krata odpływowa w posadzce z należytym pochyleniem. Na czas kąpieli osłaniamy owo miejsce zasłonką.

Umywalka w małej toalecie służy nie jedynie do umycia rąk, lecz również do innych czynności powiązanych z codzienną toaletą – przykładowo golenia. Dlatego nie może być za mała.