Blaty jako nieodzowne dodatki do mebli

przez | 21 maja 2022
blaty to nieodzowny dodatek do mebli. Ważne jest, by dobrać odcień blatu do wystroju kuchni. Blaty kuchenne powinny być trwałe, znakomicie dopasowane i uszczelnione.

Dmuchawiec

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com

Jeżeli jest wykonany z ciężkiego materiału, powinno się sprawdzić optymalne obciążenie blatu.
Blat laminowany to zazwyczaj kupowany blat. Skonstruowany jest z płyty wiórowej pokrytej laminatem. Są to wyroby trwałe i dobre jakościowo za niezbyt wysoką cenę. Posiada zaokrąglone obrzeża wykończone tym samym tworzywem, co zapobiega wciekaniu wody w połączenia i degradacji płyty stanowiącej grunt pod laminat. Gama kolorów i deseni, oraz różne stopnie poloru odnajdują swoich sympatyków.
Wiele kosztowniejsze, jednak o wiele trwalsze są blaty z kamienia naturalnego. Najlepiej w owej roli sprawdza się granit. Marmury są delikatne i nasiąkliwe, nawet po zaimpregnowaniu. Różne granity mają różne cechy, bardziej odpowiednie są te bardziej zwarte, gdyż są mniej nasiąkliwe. Blat może być zbudowany z drewna, aczkolwiek wymagają one impregnacji środkiem z atestem spożywczym. Drewno to półprodukt naturalny i ciepły w dotyku, jednakże niewiele wytrzymały na dużą temperaturę i zarysowania. Wytrzymałość i koszt owego blatu jest zależna od rodzaju drewna, z którego jest zbudowany. Dziś w miejsce drewna litego używa się klejone, co zapobiega jego zniekształcaniu się i pękaniu.

Żeby zasięgnąć więcej danych na prezentowany tu wątek, odkryj także (https://www.multiinstal.pl/systemy-uzdatniania-i-filtrowania-wody/) pozostałe wciągające strony.

Blaty ceramiczne są odporne na uszkodzenia i wilgotność.

Obfita propozycja ceramiki powoduje również, że można skomponować blat o pomysłowej strukturze, który będzie pasował do nawet niezwykle nietypowego wnętrza.
Kolorystyka blatu winna się komponować z innymi składnikami kuchni.