Kosztowne i dawne komody z szklanymi drzwiami

przez | 9 lipca 2021
Wybierając umeblowanie do salonu, szukamy rzadkich a zarazem praktycznych mebli. Chcemy, by meble były zrobione z najlepszej trwałości materiałów. Aby wszystko było perfekcyjnie obrobione.

Z reguły decydując się na zakup mebli do pokoju szukamy pełnego asortymentu. Sporadycznie decydujemy się na kupno pojedynczych mebli. Tymczasem niekiedy trafiają się sytuacje nabycia starych mebli, jakich nigdy więcej nie mielibyśmy

Kuchnia

Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

okazji nabyć. Starożytne biblioteczki, w których standardowo jest witryna szklana albo drzwi szklane to istne skarby w sektorze meblowym. Czynnikiem tego jest to, iż takie meble wykonywane były ręcznie, wszelki szczegół był tam idealnie oszlifowany.

Te meble są wykonywane z prawdziwego drewna a nie jak obecnie z płyt wiórowych. Drewno z którego wykonywano takie meble to zazwyczaj dąb, który to jest jednym z najmocniejszych drzew. Produkcja unikatowych mebli zajmowało bardzo dużo czasu, gdyż wszelki drobiazg powinien zostać dopracowany. Cieśla, który wytwarzał dane meble wkładał całe serce w dopieszczeniu wszelkiego szczegółu. Witryna szklana jak i drzwi szklane wykonywane były z najwyższej klasy kryształu. Obecnie niewiele produkowanych jest takich mebli.

Czy chcesz bardziej przestudiować prezentowany w tym miejscu wątek? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tu, aby przeczytać więcej.

To wszystko przenosi się na wartość mebli antycznych. meble były zlicytowane za bagatela trzydzieści sześć mln dolarów. Ów mebel zaistniał w XVIII wieku we Florencji. Zrobiony został przez 30 rękodzielników oraz stolarzy w okresie 12 lat. Do jego wykonania zostało wykorzystane drzewo (tanie maszyny stolarskie) hebanowe, jakie charakteryzuje się ciemnym kolorem. Każdy kolekcjoner sztuki marzy by posiadać taki eksponat w swojej serii.

Obecnie atrakcyjność mebli antycznych a także ręcznie wytwarzanych stale wzrasta. Z tej przyczyny razem ze wzrostem atrakcyjności danego rodzaju produktów, jak grzyby po deszczu zaczęły ukazywać się portale aukcyjne i sklepy oferujące meble antyczne. Podsumowując: meble antyczne dziś to bardzo popularny produkt. Szczególną popularnością cieszą się te meble, jakie mają drzwi szklane, które to wyprodukowane są z najwyższej jakości kryształu. Meble antyczne są i będą na czasie, gdyż ich ręczne wykonanie pozostawia uwielbienie niejednego kto stanie się jego właścicielem.