Nowoczesne mieszkania – jak zaaranżować salon w stylu nowoczesnym

przez | 10 marca 2022
Współczesne mieszkania cechuje prostota oraz estetyka.
Meble utrzymane w owym stylu cechują się raczej minimalistyczną formą a także funkcjonalnością, jaka znacznie ułatwia codzienne użytkowanie.

Nierzadko posiadają ciekawe oraz geometryczne formy, które doskonale komponują się z surowym wnętrzem. Często dobierając ekwipunek do współczesnego pokoju dziennego inspirujemy się trendami i wybieramy wyroby, które są w danym momencie na topie. Jednakże w takim wypadku nasz pokój dzienny nie będzie modny w kolejnych sezonach oraz czekać będzie nas wymiana mebli. Zdecydujmy się zatem na bardziej uniwersalne fragmenty wyposażenia, które posłużą nam dłużej niż 1 sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy także o ich funkcjonalności.?
roztocza

Autor: Mike Tidd
Źródło: http://www.flickr.com
porządek

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
Co wyróżnia nowoczesny pokój dzienny? Współczesne lampy? Designerskie dywany? Na pewno zestawienia surowców – w aranżacjach zestawia się ze sobą różnorodne materiały oraz wzory, dzięki jakim pokój dzienny nabiera niepowtarzalnego charakteru. Częstokroć są to surowe pomieszczenia, w jakich dominuje biel, szarość i czarny, jednakże umiejętne zastosowanie tych kontrastów nie burzy harmonii mieszkania. Projekt wnętrza współczesnego pokoju dziennego powinien uwzględniać jego rolę, czyli miejsce spotkań całej familii. Współczesna aranżacja salonu to minimalizm elementów z silnym akcentem na wskazane detale. Nie ma miejsca na bezcelowe wyposażenie albo mnogość dekoracji.

Większą wartość ozdobną stanowi jeden, specyficzny element.

Prezentowany niezły serwis (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/browary-wroclawskie/) zawiera informacje, które omawiają ten wątek, więc jeżeli chcesz zgłębić temat – zapraszamy do nas!

Świetnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza pokoju dziennego jest oświetlenie. W takiej aranżacji idealnie sprawdzają się proste, jednak jednocześnie wyraziste lampy.