W jaki sposób zmienia się firmę która zarządza wspólnotami mieszkaniowymi?

przez | 10 września 2021
Jeżeli właśnie zakupiłeś mieszkanie, automatycznie stałeś się członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Co to takiego wspólnota mieszkaniowa i jak zmienić osoby, które nią zarządzają, jeżeli nie jesteśmy usatysfakcjonowani z ich zarządzania?

Wspólnota mieszkaniowa rodzi się na mocy prawa w każdym postawionym budynku mieszkaniowym, w którym właścicielem lokali mieszkalnych jest więcej aniżeli jeden podmiot. Taka wspólnota decyduje o wszystkich najistotniejszych problemach dotyczących wspólnej nieruchomości, którą stanowią grunt, a także części budynku i narzędzia, z których ma prawo korzystać każdy mieszkaniec, nie tylko poszczególni właściciele lokali. Do zadań wspólnoty zalicza się również zadecydowanie o tym, jaka firma zarządzająca wspólnotami jak . sprawować będzie rządy.

Czy jesteś zdania omawiany wątek jest niesamowicie interesujący? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pełen tekst (https://www.domowy.pl/porady/projekty-domow-miejskie-wille.html) – w tamtym miejscu odnajdziesz nie mniej intrygujące dane.

W przypadku, gdy mieszkańcom nie pasują działania swojego reprezentanta, mogą starać się o jego zmianę. Na ogół wynika to w sytuacji braku zainteresowania potrzebami mieszkańców oraz nie przeprowadzania nieodzownych prac remontowych. W jaki sposób trzeba to zrobić?

mieszkania w wspólnocie

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od nadzwyczajnego zebrania wspólnoty, podczas którego dojdzie do dymisji zarządcy. By mogło do niego dojść, należy złożyć należyty wniosek, który musi być parafowany przez właścicieli mieszkań mających 10 % udziałów. Oprócz tego w niniejszym wniosku obowiązkowo muszą być określone dzień i godzina spotkania. Nie można także zapominać o dołączeniu projektu uchwały łącznie z krótkim porządkiem obrad i powiadomieniu o zebraniu wszystkich współwłaścicieli.

Będziemy zobowiązani za wszelkie komentarze z www (https://baltic-park.com.pl/lokale-uslugowe-w-pogorzelicy.htm). Są one dla nas ważne, gdyż pokazują, czy nasze artykuły trafiają do czytelników i jak są rozumiane.

Ostatnią sprawą jest wezwanie notariusza, który poświadczy dymisję aktualnego zarządcy. W wielu przypadkach zarządca stara się nie dopuścić do zwołania spotkania. Wtedy jedynym możliwym krokiem jest indywidualne zorganizowanie pożądanych obrad i zaproszenie na nie zarządcy.

Często trudnością staje się tutaj też niechęć notariuszy do poświadczania dymisji na zebraniu przygotowanym przez wspólnotę. Zatem trzeba znaleźć takiego, który zgodzi się przyjść i nie będzie stwarzać żadnych zbędnych kłopotów.
Na koniec warto dodać, że na takim spotkaniu konieczne jest bezzwłoczne desygnowanie następnego zarządcy, także spośród członków wspólnoty mieszkaniowej, którzy w następnej kolejności zajmą się wybieraniem nowej firmy zarządzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*