Fototapety w aranżacji wnętrz

przez | 19 sierpnia 2022
W jaki sposób spowodować, by wąski korytarz sprawiał wrażenie troszeczkę szerszego, natomiast tycia alkowa zyskała parę ponadplanowych metrów?

Nic tak nie zwiększa optycznie niewielkich wnętrz, jak odpowiednio dobrana fototapeta czy nalepka ścienna. Powiemy Wam dzisiaj które wzory, motywy oraz odcienie najlepiej wybierać, aby oszukać nasz wzrok a także zmysły i otrzymać rezultat dodatkowej przestrzeni. Pierwszym a także niezawodnym podejściem na atrakcyjny rezultat wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. To fototapety albo nalepki ścienne z motywem drogi, ulicy lub alejki. Przetestujcie sami, jak poetyczne włoskie uliczki albo malownicze alejki doskonale stworzą iluzję głębi, jaka doda powierzchni.więcej opinii na ten temat (serwis BRUMET kliknij -wejdź…)Analogiczny wynik można otrzymać wykorzystując fototapety w abstrakcyjne, geometryczne wzory. Podobny rezultat możemy uzyskać wykorzystując fototapety z dinozaurami.
klucze

Źródło: www.morguefile.com

Innym, równie efektownym a także skutecznym sposobem jest fototapeta z tematem krajobrazu. Ładne pejzaże, otwarte a także duże przestrzenie, jak dla przykładu panoramy miast, góry albo egzotyczne plaże kreują odczucie, że nasza ściana staje się niczym wielkie okno (dowiedz się więcej o profil transportowo montażowy-> sprawdź propozycję) szeroko otwarte na świat. Następnym sposobem jest wykorzystanie mocy, która drzemie w barwach i kontrastach. Sprawdzi się tutaj z pewnością fototapeta taniec.

Wszyscy niechybnie znają kardynalną zasadę, że jasne barwy wizualnie powiększają mieszkanie, zaś ciemne zmniejszają je. A więc, ażeby uzyskać efekt dodatkowej powierzchni wybierajmy fototapety w jasnych kolorach na przykład w pastelowe, łagodne wzory.