Fototapety w aranżacji pomieszczeń

przez | 9 lipca 2022
Wielu z nas pamięta jeszcze polską monotonną rzeczywistość okresów ustrojowej transformacji. To właśnie w tej epoce były modne fototapety, zrodzone z potrzeby ucieczki przed szarzyzną, zdobienia wielu fragmentów powszedniości.

Okazały się one remedium oraz metodą na zaczarowanie nieprzychylnej rzeczywistości. Pierwsze fototapety nie były dziełami sztuki , bo wszyscy chyba pamiętamy utrzymane w cukierkowatych odcieniach krajobrazy, przesycone zielenią zdjęcia lasów i arkadyjskie łąki. Bardzo szybko ów pomysł na ścianę zaczął być kojarzony z badziewiem a także złym gustem. Toteż pierwsze fototapety o podejrzanych walorach artystycznych zaczęły znikać z mieszkań w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.
fototapety na zamówienie

Autor: gridkr (love krittaya)
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu fototapety wróciły do łask, i to w wielkim stylu. Szybko okazało się, iż nowoczesne fototapety na zamówienie nadają pomieszczeniu szczególny, indywidualny styl. Dzięki nim możemy zaspokoić potrzebę oryginalności. Najbardziej popularną tematyką w tychże dekoracjach ścian jest architektura.idź do strony zabezpieczenie drewna zabezpieczenie drewnaW szczególności ta rozpoznawalna, najlepsza jak też wiążąca się jedynie z jednym punktem na świecie. Coraz nagminniej wybieramy również widoki dużych miast – na topie ciągle jest Paryż, ale również Jerozolima jak też Moskwa. Nie jedynie fotografie miejskiej przestrzeni są chętnie wybierane jako pomysł na atrakcyjną ścianę. Twórcy fototapet czerpią wszak natchnienia zewsząd i stąd dzisiejsze rozwiązania tego typu to paleta możliwości a także idee zaczerpnięte między innymi z filmu, historii oraz natury.

Fototapety mogą zaskoczyć niecodziennym połączeniem i źródłem natchnień. Pewien czas temu ukazała się nietuzinkowa seria, której twórcy inspirowali się gwiazdorami muzyki pop jak też postawili na zestawienie neonów z pastelami.