Sporo osób po paru latach używania domowych pomieszczeń zaczyna dochodzić do wniosku, że przestaje im się w środku podobać.

przez | 5 października 2022
Kolory wyblakły, meble stały się trochę niemodne, i generalnie zrobiło się nijako i nudnie. To co zaledwie kilka lat wcześniej wydawało się bardzo elegancką aranżacją, dzisiaj wydaje się nijakie i pozbawione polotu. Lecz kolejny remont to bardzo duże wydatki, nie wspominając o pracy, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnej zmiany.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Tymczasem za pomocą paru inspiracji i niedużych kosztów można każde z wnętrz zmienić do takiego stopnia, że będzie wyglądało zupełnie jak nowe. Fakt, że będzie potrzeba przeznaczyć na to trochę pracy, ale jeśli nie będzie się planować większego remontu, to do wyboru będzie albo dalsze mieszkanie bez żadnej zmiany, albo zdecydowanie się na nieco wysiłku i większą lub mniejszą odmianę pomieszczeń w domu.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie ekscytujący, to bez lęku sprawdź też uwagi z www (https://www.szklarz.net/galeria/okladziny-kuchenne/) – one również są warte Twojego zainteresowania.

Nawet jeżeli miałby to być jedynie sam przedpokój, to warto pomyśleć nad takim pomysłem.

Wiele osób maluje przedpokoje w domu w taki sposób, by były one praktyczne i funkcjonalne, a niekoniecznie ładne. Stąd też królują ściany w kolorze szarym, szafy mogące pomieścić odpowiednią ilość odzieży albo kafelki mające kolor maskujący wszystkie brudy (przeczytaj jeśli chodzi o aranżacje szarego przedpokoju). O ile z zamianą płytek i mebli mogą być problemy, to odmalowanie ściany na jakiś żywy kolor tak dużym problemem już raczej nie będzie. Zakup pędzla, farb i paru drobiazgów nie przekroczy raczej stu kilkunastu złotych, a odmiana ściany na pewno będzie kolosalna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed malowanie można także przemyśleć zmianę oświetlenia, parę punktowych lampek w miejsce jednej przy suficie na pewno może dodać nieco uroku w pomieszczeniu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę pomocny w wyborze koloru do wnętrza. Przy meblach w celu ich niewielkiej odmiany bardzo dobrze może się sprawdzić wymiana uchwytów, jest ich tak duża ilość że na pewno coś oryginalnego uda się znaleźć. Pamiętać również należy o dodatkach, stylowy stojak albo rattanowe krzesełko sprawią, że nawet bez użycia farby przedpokój dostanie uroku i nowego wyglądu.