Możliwości aranżacyjne fototapet

przez | 16 marca 2022
Fototapety i tapety na pozór wyglądają jednakowo. Podłużne pasy z barwnym, dekoracyjnym nadrukiem stanowią atrakcyjną alternatywę dla ścian czy zawiłych do namalowania deseni z szablonu.

Jeszcze do niedawna rozróżnienie owych dwóch typów ozdób było łatwe.

Czyżby ta solidna treść (https://emmi.pl/realizacje/zabudowy-kuchenne/meble-kuchenne-na-wymiar—osiedle-agri-rol-ksiazenice,p180879670) podoba Ci się tak bardzo, że masz ochotę przejrzeć inne? Miło nam! W takim razie zapraszamy na świeżą witrynę.

Tapety były udekorowane wzorkami w stylu bogatych wzorów czy też jedynie delikatną łączką, jednakże cały czas służyły właściwie za tło aniżeli rzucający się w oczy fragment aranżacji. Natomiast klasyczne fototapety to (zgodnie z mianem) zdjęcia na podkładzie. Niegdyś były to ogromne, charakterystyczne wzory, od wejścia rzucające się w oczy. Jak jest dzisiaj i w jaki sposób prezentują się sposoby praktycznego spożytkowania tych ozdób na ścianę? Różnica między tapetami, a fototapetą rozmywa się, acz jedno pozostaje stałe: można pokryć tapetą choćby pół metra ściany i to starczy, by deseń prezentował się wspaniale. Cały czar fototapet leży zaś w odwzorowaniu na ścianie całkowitej przedstawionej na nich grafiki. Jedna rolka nie wystarczy. Fototapeta musi zajmować właśnie tyle miejsca, na ile obliczony jest motyw, ażeby wyglądała naprawdę dobrze. Tak bywa jest to cała powierzchnia ściany lub nawet kilku (w przypadku fototapety panoramicznej).

fototapeta kwiaty

Autor: Brendan C
Źródło: http://www.flickr.com
Stiuk Perłowy Magnat Style

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA

Rezultat nigdy nie będzie widowiskowy, gdy miast całego kadru dostrzegalna będzie jedynie jego połowa. Z drugiej z kolei strony, jeśli poszukujesz dekoracji, jaka optycznie zwiększy wnętrze oraz wygląda przy tym niezmiernie naturalnie: fototapeta kwiaty będzie najlepszym rozwiązaniem! Istotne tylko, by wybrać wyrób wysokiej jakości.

Dzięki fototapecie będziesz w swym domu mógł otworzyć wyjście na prawdziwie bajkową łączkę, letnią plażę, czy też wietrzne fiordy. Łatwo będzie za ich pomocą wykreować odczucie głębi i – co się z tym łączy – sprawić, że pokój wydaje się być bardziej obszerny.