Jakiego typu firanki nie winny być wieszane w pomieszczeniach na parterze?

przez | 16 grudnia 2021
Czy wiesz, że o wyborze firanki nie powinien decydować tylko jej wygląd czy też styl, w jakim utrzymane jest dane miejsce, ale też między innymi surowiec, z jakiego jest ona wykonana? To, ile przepuszcza światła czy też to, czy można ją prasować też ma ogromne znaczenie dla kupującej ją osoby.
Innymi słowami funkcjonalność tego typu firanki ma równie duże znaczenie jak np. jej kolorystyka.

poduszki

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy jesteśmy od dawna przyzwyczajeni do jasnego koloru takiego elementu dekoracyjnego, jednak czy w ofercie sklepów, które zajmują się między innymi ich sprzedawaniem, znajdziemy też firany ciemniejsze, które wiesza się w oknie, aby otrzymać efekt kontrastu z jasnymi ścianami? W takich marketach można by też kupić taki produkt jak firana ukazująca postaci różnorodnych baśni. Jest to idealne rozwiązanie na ozdobę pokoju naszego dziecka.

Gdy dojdziesz do wniosku, że przydatne byłyby uzupełniające informacje na opisywany temat, to kliknij tu oraz zobacz także pozostałe wiadomości.

Jeśli nie mamy czasu na prasowanie firanek, to musimy zakupić taką, jaka wykonana jest z tak zwanej markizety. Jest to tkanina, która przypomina swoim wizerunkiem siatkę. Zależnie od gęstości tzw. splotu, jej oczka mogą być większe lub mniejsze. Po jej upraniu można od razu zawiesić ją na karniszu.

Akademia Inspiracji Baltic Wood

Autor: Baltic Wood
Źródło: Baltic Wood
pokój dziecka

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Osoby, które mają mieszkanie(zobacz montaż rekuperacji purevent) utrzymane w stylu klasycznym, powinny zdecydować się na firany wykonane z surowca pod nazwą żakard. Ten wyjątkowo wytrzymały materiał doskonale nadaje się do mających wymieniony klasyczny styl pomieszczeń.

Jeśli natomiast jesteśmy entuzjastami bardzo efektownych materiałów, to powinniśmy zaciekawić się materiałem pod nazwą organtyna. Jest ona błyszcząca oraz bardzo przejrzysta. Jest znakomita do słabo oświetlonych miejsc, jednak wspomniana znaczna przejrzystość jest nie lada wadą w przypadku mieszkań na parterze.