Fototapety znów w modzie

przez | 9 lipca 2021
Większości osób fototapeta łączy się z latami 90-tymi. Od pewnej chwili zaobserwować można wracającą modę na fototapety.
Nie są to jednak te same motywy a także materiały co dwadzieścia parę lat wstecz.

Współczesne fototapety dają ogromne możliwości aranżacyjne, mogą ozdabiać nie wyłącznie ściany pokoju, lecz też kuchni czy też umywalni. Fototapety z dinozaurami wspaniale sprawdzą się w pokoju malucha. Dzisiejsza technika pozwala też na zastosowanie ich jako wykończenie drzwi wewnętrznych i sprzętów jak też pozostałych elementów wystroju. Mówiąc w kilku słowach, każde wnętrze może zdobyć unikalny charakter właśnie dzięki fototapetom. Barierą jest wyłącznie nasza wena twórcza, bo nawet wielkość nie jest już kłopotem.

sprzątanie biurowców

Źródło: http://www.flickr.com
Zostaje jedynie wątpliwość: Czy wykończenie wnętrza fototapetą łączy się z ogromnymi kosztami? Rzecz jasna nie ma bezspornej odpowiedzi. W zestawieniu z klasycznymi tworzywami wykończeniowymi, fototapeta wypada niebywale atrakcyjnie. Na jej cenę składa się rodzaj wykorzystanego druku, gatunek materiału, wykorzystany motyw i format. Wykorzystując gotowy wzór zapłacimy więcej aniżeli w przypadku nadrukowania na fototapetę zdjęcia własnego autorstwa. Z rozmiarami jest na opak – katalogowa rozmiarówka charakteryzuje się małymi cenami, jednak nietypowe formaty mogą sprawić, że koszty wzrosną.

Jeśli chodzi o materiał – bardziej odporne tworzywa, jak winyl czy włókno szklane, odznaczają się dużą ceną jednakże oferują niezmienność jak też odporność na niepomyślne warunki zewnętrzne a także mechaniczne uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*