Wszystkiego jest naprawdę sporo tylko jak się w tym odnaleźć? Niekiedy z nadmiaru tworzy się niedobór pomysłów

przez | 4 marca 2022
Codziennie uczymy się czegoś nowego, to oznacza, że nie możemy po prostu rzec, że znamy już wszystko. Kto tak własnie myśli, ten właściwie wie mało. Życie uczy pokory, uczy przystępowania do dużej liczby zjawisk w sposób spokojny i pozbawiony nadmiernych oczekiwań.

Najlepsza w takim przypadku reguła na miłe życie to z jednej strony nie mieć zbyt dużych oczekiwań, ale przyjmować wszystko z pokorą, a po drugie, pod żadnym pozorem nie stwierdzać, że już wszystko wiemy, bo to po prostu jest niemożliwe przez nikogo z nas.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP

O drugiej zasadzie wiedzą przede wszystkim naukowcy, którzy oddają całe życie dla jednego zadania. Dla kogoś postronnego to pojęcie można wytłumaczyć jednym zdaniem, jednak dla nich to jedno pojęcie jest sformowane tylko dla potrzeby podręczników szkolnych a także encyklopedii. Podobnie, jak można zdefiniować fizykę czy matematykę. Każdy z nas wie, czym zajmują się te nauki, mimo to ich głębia, poziom skomplikowania jest zarezerwowany dla ludzi z pasją, którzy całe życie zajmują się jakimś działem z tychże działów nauki odkrywając zachodzące prawidłowości. Zapoznaj się z

Nierzadko zdarza się tak, że człowiek już na łóżko śmierci, który poświęcił się dla nauki ogłosi wprost: wiem, że nic nie wiem, a słowa te będą znaczyły, że chociaż się poświecił, to musi się przyznać do porażki. Mowa tu o znacznych działach nauki, przywołujemy wielkie cytaty wielkich uczonych, a przecież dla każdego z nas, w normalnym życiu, owe dylematy pojawiają się na każdym kroku. Na przykład taka niby prosta rzecz: poszukujemy łóżeczko dziecięce. Niby łatwo będzie odnaleźć, ale dopiero tutaj pojawiają się schody, bo łóżko pojedyncze, bo stelaż, bo jeszschody (zobacz szczegółowe informacje)terac… Czytaj też

Wchodzimy zatem do internetu i trafiamy na intrygujące rady, jednak zdajemy sobie sprawę, jak wiele potrzeba czasu, aby dobrze wybrać. Jest naprawdę niemało tych sytuacji i nie trzeba sięgać do wielkich idei, bo życie na każdym kroku wstrząsa nas swoją złożonością. Jeśli więc myślimy, że już wszystko wiemy, iż odkryliśmy jak to wszystko działa, wkrótce pojawia się taki oto dylemat, i ponownie jesteśmy jak dzieci, bezradni. Co w takim momencie zrobić? Uderzyć się w pierś i przyznać, że człowiek zdecydowanie uczy się przez cale życie. Nie ma od tego niestety żadnego (nawet najmniejszego) odstępstwa.
Źródło