O czym pamiętać zakładając trawnik? Co jest najważniejsze? jakiego rodzaju czynności musimy podejmować?

Założenie trawnika to bardzo konieczny etap w każdym ogrodzie. Od tego właśnie, jak będzie to przeprowadzone zależne jest naprawdę sporo, przede wszystkim to, czy trawa będzie właściwie rosła i będzie prezentować się ładnie.


O czym trzeba w tej kwestii paMiętać, jaka jest kolejność prac? Co w sytuacji, gdy sobie z określonym zadaniem nie dajemy rady lub nie znajdujemy na niego czasu?


Najbardziej odpowiedni okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, lecz jak najbardziej nie chodzi wyłącznie o takie coś, żeby posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku musimy już myśleć przed sianiem, bo teren powinien być rewelacyjnie przygotowany. Początkowo należy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, że najlepsza nawierzchnia to dobrze przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości dwadzieścia-trzydzieści cm.


Pod nią zaś musi znaleźć się odpowiednio przepuszczalne podglebie. Na tym terenie trzeba poczynić odpowiednie prace, wyczyścić go z kamieni, roślin i liści, a jednocześnie ewentualnych śmieci. W kolejnym kroku należy przekopać ziemię, najkorzystniej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed zasianiem powinniśmy zasilić glebę specjalnym nawozem do trawników.


zakładanie trawników wrocław
Dziennikarz: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.


projektowanie
Dziennikarz: Greber


Po tym możemy wysiać nasiona, najlepiej to zrobić podczas bezwietrznej, ciepłej, wilgotnej pogody.


W wolnej chwili

Styropapa będzie świetnym rozwiązaniem

dachy zielone
Dziennikarz: JAM Project
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli budujemy domek, to potrzeba zadbać o to, żeby własny dach był uczyniony z jak najlepszych produktów. Wówczas będziemy posiadali gwarancję, że jest mocny oraz jednocześnie wytrzymały na oddziaływanie różnorakich warunków zewnętrznych.


Styropapa jest bardzo skuteczna


Jeżeli pragniemy otrzymać gwarancję, że nasz dach okaże się być odpowiednio ocieplony, że ciepło nie będzie nim uciekało oraz równocześnie, że będzie odporny na działanie ognia, to obowiązkowo powinniśmy sprawdzić jak działa styropapa.


Te wszystkie etapy można oczywiście wykonać samodzielnie, ale jak pragniemy mieć pewność, że będzie to odpowiednio wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów, a jeżeli zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, żeby wyszukać właśnie tego typu firmę, która się tym zajmuje.
2017-12-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.