Rozmaite możliwości planowania budowy domu

Kiedy jesteśmy inwestorami mamy bardzo dużo na głowie. Na początku musimy zdecydować się, w jaki sposób mamy zamiar tworzyć konkretną budowlaną inwestycję. Wiadomo jest opcja związana z firmą budowlaną, która działa przy takich inwestycjach i robi niemal wszystko od początku do końcu, ale jest również inna możliwość.

budowlaniec
Dziennikarz: Eskadra PR
Źródło: Eskadra PR
Istnieje coś takiego jak budowa systemem gospodarczym. Wiąże się to z tym, że inwestor sam zostaje przedsiębiorcą od budowlanki i sam zajmuje się nadzorowaniem prac ludzi znających się na rzeczy. Poza tym przy budowie domu może samemu pomagać, tzn. uczestniczyć w pracach, które nie (sprawdź przykłady) wymagają jakiś papierów. Tak samo mogą również pomagać w stawianiu domu członkowie naszej rodziny. Jest to ciekawa opcja, ale musimy posiadać świadomość tego, czy na sto procent sobie poradzimy. Osoby znające się na budowlance pewnie nie będą mieli większych problemów, ale osoby nieznające się na rzeczy, raczej nie powinny wybierać takiego systemu, bo w trakcie budowy może wyjść na to, że jednak nie mają na to sił.

W wolnej chwili

Oglądając projekty domów z poddaszem zwróć uwagę na projekt garażu, gdyż może to być kluczową kwestią w czasie wyboru najbardziej właściwego domu

Dom z ogródkiem
Dziennikarz: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach masa ludzi stawia na budowę własnego domu, pragną oni osiedlić się ze swoją najbliższą rodziną. W naszym kraju dzisiaj małżeństwa z reguły mają jedno maleństwo bądź dwoje. Nieczęsto zdarzają się sytuacje, że w rodzinie pojawia się więcej maluchów.


Pozwolenie na budowę domu? W tych czasach sporo się zmieniło. Dawniej było trzeba dużo się nachodzić, by uzyskać wszystkie pozwolenia na budowę, a jak dzieje się teraz? Otóż pozwolenie na budowę domu 2015 nie jest konieczne. Jeśli nasz dom będzie miał stanąć w granicy naszej działki to (obacz: www.bramkor.pl) będzie kłopotu z tym, byśmy mogli rozpocząć budowę. Musimy tylko zgłosić się z projektem, jeśli przez 30 dni starosta nie zgłosi sprzeciwu względem projektu, można iść zgłosić się do nadzoru budowlanego z wiadomością o dacie rozpoczęcia budowy. Wszystko to jest o niebo prostsze niż kiedyś. Kiedyś byliśmy zmuszeni sporo się pomęczyć, żeby zdobyć pozwolenie na budowę, a od końcówki czerwca tego roku nie trzeba się już tak tym wszystkim martwić.

dom
Dziennikarz: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Tak, więc jeżeli mamy zamiast zbudować dom to na pewno nie będą nam problemów ze snem przysparzały papiery. Oczywiście, kiedy z jakiś względów będziemy potrzebować pozwolenia na budowę to możemy je dostać. Prawo daje taką możliwość. Najistotniejsze, że osoby, które nie potrzebują pozwolenia nie będą zmuszone do wyczekiwania na wiadomość o tym, czy uzyskają takie pozwolenie czy nie. Nie będą również zmuszone zmieniać swych planów projektowych, a nawet jak będą mieli ochotę coś zmienić, to nie będą zmuszeni czekać na zgodę.
2018-04-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.