Myśląc o zakupie domu poznaj obowiązujące przepisy prawa budowlanego

Paragraf
Dziennikarz: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Od kiedy ceny nieruchomości oraz działek zaczęły znacząco spadać coraz więcej mieszkańców kraju decyduje się na zakup prywatnego mieszkania bądź budowę domu.
Przewidywania na następny rok wskazują, iż sytuacja niewiele się zmieni, a nawet ta istniejąca może się jeszcze pogłębiać.

W wolnej chwili

O jakich szczegółach powinniśmy pamiętać stawiając dom?

Brama kuta
Dziennikarz: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie wiadomo, że posiadanie osobistego domu to niewątpliwie pragnienie każdego z nas. Jest to w pewnej mierze nasz czytelny przejaw życiowej niezależności, do której nieustannie zmierzamy.


To, co dla nabywców tego rodzaju inwestycji jest dobre dla developerów niestety wydaje się być istotną bolączką. Mimo, że na rynku ceny sprzętów do budowy nadal pną się do góry, za nieruchomości w stanie developerskim zapłacimy dużo mniej. Wszystko to prowadzi do sytuacji, w jakiej inwestorzy są stratni. Nadrzędną barierą wydają się każdego roku zmiany prawa budowlanego, w których tylko znikome zmiany w rzeczywistości mogą oddziaływać na projekty inwestycji developerskich.

Prócz inwestorów czy developerów, za jakimi zwykle stoi kilku profesjonalistów, którzy czuwają nad właściwym dla nich procesem inwestycji, jeśli chodzi o akty prawne, każdy klient nowego lokum powinien zaznajomić się z obecnym prawem budowlanym. Obojętnie czy nabywamy na rynku wtórnym czy pierwotnym należy zaznajomić się z ustawami, bowiem prawo własności nieruchomości może zmienić się niekorzystnie patrząc na nasze stanowisko.

Aby nie dać się oszukać wystarczy przed nabyciem nieruchomości odnaleźć właściwe informacje prawne, przykładowo w sieci. Wpisując frazę „ustawy prawo budowlane” wyświetli nam się szereg porad związanych z właściwymi rozporządzeniami. To istotne, aby nie pozwolić się wprowadzić w błąd, często jednak występują wypadki niedokończonych inwestycji, kiedy developer ogłasza upadłość, a nabywcy nieruchomości pozostają z niczym.

Nowelizacja prawa budowlanego daje nam aktualny obraz nie tylko patrząc na inwestycje developerskie. Jej znajomość jest konieczna także w wypadku budowy domu wolno stojącego na własny rachunek. Przed zaczęciem budowy należy znaleźć najnowsze informacje najlepiej u ekspertów tej dziedziny. W tym zakresie pozytywny jest fakt, że prawo budowlane zmierza w kierunku dużych ułatwień szczególnie z zakresu biurokracji.
Dziennikarz: Rufus
2019-04-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.