Jaki musi być profesjonalny fotel i co powinien on zapewniać?

Przy projektowaniu wyposażenia biura lub domu, powinniśmy zwracać uwagę m.in. na właściwe meble firmowe. Nawet jeśli nie prowadzimy działalności, to i tak zazwyczaj posiadamy w domu jakikolwiek komputer.


Zazwyczaj spędzamy przy nim wiele godzin, zatem powinniśmy zainwestować w dobry fotel biurowy.


Naturalnie niezwykle istotne jest także to, jak siedzimy przy stole.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na informacje (https://damnet.pl/20-sofy-rozkladane), które podnosi zbliżoną kwestię. Tamten post zapewne także Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

Niewłaściwy sposób siedzenia może posiadać wpływ na wystąpienie różnego rodzaju dolegliwości. Zaliczają się do nich bóle kręgosłupa, łydek lub barku. Do tego dochodzą bóle głowy albo problemy z koncentracją. Z tego też powodu fotel, który planujemy kupić, musi posiadać jak największą możliwość regulacji. Chodziłoby tutaj o regulację w pionie, a podparcie musi posiadać możliwość regulacji kąta pochylenia. Odpowiedni fotel powinien być też bardzo stabilny, zatem być wyposażony w przynajmniej posiadającą pięć ramion podstawę. Poza tym oparcie musi stanowić dobre oparcie dla części lędźwiowej.


lampion zaświecony
Dziennikarz: zenscablay
Źródło: http://www.flickr.com


Siedzenie powinno być płaskie, natomiast jego rogi muszą być zaokrąglone. Tak samo ważna jest szerokość czy głębokość siedzenia. W rzeczywistości dobrze byłoby, żeby posiadała ona ok. 40 centymetrów. Siedzenie musi mieć także możliwość regulowania odległości od ziemi. Dobry fotel powinien mieć również podłokietniki z możliwością regulacji wysokości i odległości między nimi. Są one wprost niezastąpione podczas powszedniej pracy przy komputerze.


W wolnej chwili

Jak sprawić żeby Twoje mieszkanie wyglądało naprawdę wyjątkowo?

style
Dziennikarz: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wykańczanie swojego mieszkania to na pewno nie lada wyzwanie. Jeżeli chcesz, aby Twoje mieszkanie było wyjątkowe - a z oczywiście tak jest - powinieneś dołożyć wszelkich starań, żeby tak właśnie się stało


Posiadają one olbrzymi wpływ na zredukowanie obciążenia nadgarstków. Dobry fotel powinien mieć też amortyzator. Gwarantuje to płynną regulację poziomu siedziska. Sam fotel musi być także relatywnie ciężki.
2020-01-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.