Kwarcówki podczerwieni

Promienniki ciepła to urządzenia emitujące nieszkodliwe promieniowanie podczerwone. Ocieplają w podobny sposób jak prawdziwe światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, wyróżniamy mechanizmy zasilane elektrycznie i na gaz.


promienniki podczerwieni
Dziennikarz: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com


Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie.

Zaintrygowały Cię wiadomości opublikowane w naszym artykule? Na pewno przyda Ci się również dodatkowe czytanie (https://krzewydrzewa.pl/42-jezyny-i-maliny). Nie zwlekaj więc i przejdź do nowej strony.

Promiennikami podczerwieni można nagrzać wielkie przestrzenie, domy, gabinety, ale przydadzą się także do charakterystycznych toków technologicznych.


Promienniki ciepła zapewniają ogrzewanie ludziom, także otaczającym ich rzeczom. Dużą zaletą działania promienników podczerwieni jest fakt, że nie grzeją powietrza, dzięki czemu nie ma strat ciepła w wypadku słabo ocieplonych i znacznych budynków. Ogrzewanie standardowe ma na celu ogrzanie powietrza, jakie w trakcie normalnej wymiany ucieka w górę, za to promiennik zawieszony na ścianie, działa na odwrót do typowego ocieplania.


Promienniki podczerwieni występują w wielu wymiarach, wersjach kolorystycznych, a nawet w opcji z romantycznymi fotografiami. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień jest nie tylko ekonomiczne, ale i także bardzo estetyczne, przyjazne dla aranżacji wszelkiego pomieszczenia.


W wolnej chwili

Pożyteczne grzejniki kanałowe oraz ich szerokie wykorzystanie

grzejnik
Dziennikarz: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.
Grzejniki kanałowe są montowane w podłogach i są zachwycającym zamiennikiem zwyczajnego ogrzewania podłogowego płaszczyznowego. Ogrzewanie kanałowe jest dzisiaj coraz częściej napotykane w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach, ponieważ nie można odmówić mu dużej praktyczności.


Promienniki ciepła mają też zastosowanie w medycynie.


Konieczne są w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach fizykoterapeutycznych, kosmetycznych, oraz w mieszkaniu pacjenta do terapii bezpośredniej. Cechuje ją wysokowydajne źródła ciepła, kierunkowe promieniowanie podczerwone i bezpieczeństwo użytkowania. Jest absolutnie bezpieczna i pozbawiona szkodliwych promieni UV. Promieniowanie podczerwone przekazywane przez ów promiennik odczuwalne jest jako ciepło.


Promienniki podczerwieni, odmiennie nazywane lampa Solux, to znakomite źródło ciepła wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba naświetlania, leczenia i rehabilitacji.


Przy naświetlaniu organizmu, pomaga w bólach mięśni, daje ukojenie przy bólach mięśni i stawów, bólach kręgosłupa, działa przeciwbólowo w leczeniu przewlekłych uciążliwościach pochodzenia nerwowego i gośćcowego.


Promieniowanie podczerwone oddziałuje dobrze na organizm, poprawia nastrój i ma działanie odprężające.
2019-02-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.