Kwarcówki podczerwieni

Promienniki ciepła to urządzenia emitujące nieszkodliwe promieniowanie podczerwone. Ocieplają w podobny sposób jak prawdziwe światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, wyróżniamy mechanizmy zasilane elektrycznie i na gaz.


promienniki podczerwieni
Dziennikarz: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com


Ich wykorzystanie jest bardzo szerokie.

Zaintrygowały Cię wiadomości opublikowane w naszym artykule? Na pewno przyda Ci się również dodatkowe czytanie (https://krzewydrzewa.pl/42-jezyny-i-maliny). Nie zwlekaj więc i przejdź do nowej strony.

Promiennikami podczerwieni można nagrzać wielkie przestrzenie, domy, gabinety, ale przydadzą się także do charakterystycznych toków technologicznych.


Promienniki ciepła zapewniają ogrzewanie ludziom, także otaczającym ich rzeczom. Dużą zaletą działania promienników podczerwieni jest fakt, że nie grzeją powietrza, dzięki czemu nie ma strat ciepła w wypadku słabo ocieplonych i znacznych budynków. Ogrzewanie standardowe ma na celu ogrzanie powietrza, jakie w trakcie normalnej wymiany ucieka w górę, za to promiennik zawieszony na ścianie, działa na odwrót do typowego ocieplania.


Promienniki podczerwieni występują w wielu wymiarach, wersjach kolorystycznych, a nawet w opcji z romantycznymi fotografiami. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień jest nie tylko ekonomiczne, ale i także bardzo estetyczne, przyjazne dla aranżacji wszelkiego pomieszczenia.


W wolnej chwili

Knaufinsulation – świetna izolacja opierająca się na nowoczesnych rozwiązaniach wpływająca na ochronę środowiska.

budowa domu
Dziennikarz: FRESH PR
Źródło: FRESH PR
Posiadanie własnej nieruchomości jest współcześnie bardzo dużym marzeniem stanowczej większości jednostek. Coraz więcej ludzi robi wszystko, by mieć szansę nabycia własnego domu bądź mieszkania. Częstokroć zajmuje im to wiele czasu jednakże są one zdania, że warto odczekać trochę dłużej, by mieć sposobność mieszkania na swoim.


Promienniki ciepła mają też zastosowanie w medycynie.


Konieczne są w ambulatoriach, przychodniach, gabinetach fizykoterapeutycznych, kosmetycznych, oraz w mieszkaniu pacjenta do terapii bezpośredniej. Cechuje ją wysokowydajne źródła ciepła, kierunkowe promieniowanie podczerwone i bezpieczeństwo użytkowania. Jest absolutnie bezpieczna i pozbawiona szkodliwych promieni UV. Promieniowanie podczerwone przekazywane przez ów promiennik odczuwalne jest jako ciepło.


Promienniki podczerwieni, odmiennie nazywane lampa Solux, to znakomite źródło ciepła wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba naświetlania, leczenia i rehabilitacji.


Przy naświetlaniu organizmu, pomaga w bólach mięśni, daje ukojenie przy bólach mięśni i stawów, bólach kręgosłupa, działa przeciwbólowo w leczeniu przewlekłych uciążliwościach pochodzenia nerwowego i gośćcowego.


Promieniowanie podczerwone oddziałuje dobrze na organizm, poprawia nastrój i ma działanie odprężające.
2019-02-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.