Kupujesz nieruchomość z rynku pierwotnego? Zobacz, na co dobrze jest zwrócić uwagę!

Jeśli planujesz przenieść się do nowego mieszkania, które nabędziesz na rynku pierwotnym, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Sęk w tym, by zmniejszyć możliwe ryzyko.

mieszkania, nieruchomości
Źródło: pixabay.com
Nabycie czterech kątów to bez wątpienia ogromna, życiowa inwestycja.

Pewnie chcesz poznać ekstra wiadomości dotyczące tego wątku. Jeśli zaintrygował Cię nasz najnowszy materiał (https://bestem.com.pl/produkty/), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Z pewnością przeglądasz Internet w poszukiwaniu ogłoszenia, które wpisze się w twoje oczekiwania i wymagania, wstukując wyrażenia typu „mieszkania Wrocław”, „mieszkania na warszawskim Bemowie” czy „mieszkania w Gdańsku”. Sieć internetowa jest bez dwóch zdań doskonałym źródłem informacji w tym obszarze. Trzeba wiedzieć, że do wyboru mamy różnorakie strony, na których ukazywane są określone ogłoszenia. Możemy ustawić wybrane kryteria tak, by odpowiadały naszym wymaganiom, przykładem będzie cena, metraż.


W wolnej chwili

Budowa osiedla nad morzem - istota negocjowania przez deweloperów

deweloper
Dziennikarz: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno nowego mieszkania z reguły oznacza sporo emocji i stresu. Nie dziwne, przecież to jedna, o ile nie najpoważniejsza, inwestycja w życiu, która ma pozwolić na ustatkowanie się. Jakie emocje towarzyszą kupowaniu nowego mieszkania, którego budowę zlecił pośrednik mieszkaniowy? Na co nowi lokatorzy miast nadmorskich powinni zwrócić uwagę przy dogrywaniu umowy z deweloperem?


Jeśli naszą uwagę przykuje ogłoszenie, które wpisuje się w nasze wymagania, czyli wiemy, że interesują nas mieszkania na warszawskim Bemowie czy gdańskich Aniołkach, trzeba upewnić się, czy umiejscowienie nieruchomości jest korzystna- Powinniśmy rozważyć, co musi znaleźć się w okolicy. Jeśli masz małe dzieci, świetnie jeśli za rogiem znajdzie się przedszkole, szkoła. Niektórzy chcieliby korzystać z pobliskiego klubu fitness, basenu. Inni nie są w stanie wyobrazić sobie, żeby w okolicy nie było supermarketu, sklepu osiedlowego czy piekarni bądź gabinetu kosmetycznego. Nie bez znaczenia pozostają przystanki komunikacji miejskiej, ich bliskość może istotnie ułatwić życie.

budynki, budowle
Dziennikarz: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Upewnijmy się, że lokal jest dobrze skomunikowany z ważnymi miejscami w mieście. Następnym etapem będzie rozmowa z deweloperem oraz podpisanie z nim umowy. Przedtem, warto sprawdzić opinie na ten danego inwestora. Popytajmy znajomych, przyjaciół lub poczytajmy opinie widniejące w Internecie. Podkreślenia wymaga sprawa, że umowa z deweloperem musi zawierać dokładne informacje dotyczące inwestycji. Drobiazgowe plany załączone do umowy są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu, w czasie prac będziemy mieć możliwość sprawdzenia, czy wszystko odbywa się tak, jak zostało ustalone. Umowa przedwstępna, jak stanowi prawo, zawierana jest w formie aktu notarialnego.
2020-06-18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.