Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest istotne, na co trzeba zwrócić największą uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dopasowany materiał izolacyjny. Wielu uważa, że to takim materiałem jest wełna mineralna oraz styropian. Ewidentnie, to znane i cenione izolacje, ale producenci, jak np. firma Velux, trwale polepszają swoją propozycję, umożliwiając osiągnięcie lepszego wyboru.
termoizolacje
Dziennikarz: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje (www.megastyro.pl/eps-033-maxlambda.html) termiczne (info) odznaczają się zasadniczo tym, iż posiadają lepsze parametry cieplne aniżeli standardowe materiały. Widoczne jest już to w obszarze wskaźnika przewodzenia ciepła, który w tradycyjnych ociepleniach wynosi - 0,031, tymczasem w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak z przyczyny równomiernego powiększenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zbitą strukturę, jednakowo jak te cienkie, stąd też ich parametry są dosyć zbliżone.

Ta konkretna, zwarta budowa oznacza, że izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Wszelkie najbardziej istotne informacje ma nasza strona www (https://bolix.pl/pl/baza-produktow/piany/26). Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a szukając różnych informacji z pewnością trafisz jeszcze na coś interesującego.

Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej przemoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien okres przerwać prace. Ten materiał jest także bardzo dobry do stosowania w podziemnych częściach budynku, oraz też w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem lub z wodą. Izolacyjność tych płyt styropianowych poprawiło też używanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek sporządza się granulat, który z kolei przeistacza się w srebrnoszare płyty. można go też łączyć ze zwykłym granulatem styropianowym, tym samym tworząc płyty w szare kropki.


W wolnej chwili

Jak odnowić swe wnętrze przy niewielkich nakładach?

fototapeta z kwiatami
Dziennikarz: Valdemar Fishmen
Źródło: http://www.flickr.com
Remont domu czy mieszkania to duże przedsięwzięcie, które pochłania również spore środki finansowe. Głównie z tego powodu usiłujemy najczęściej szukać pewnych pomysłów, jakie pomogą odnowić mieszkania i nie stracić na ten cel przesadnie dużych środków. W jaki sposób tego dokonać? Jakie są najpopularniejsze metody na tanie zmiany we wnętrzach?

ocieplenie domu
Dziennikarz: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Takie płyty, tworzone np. przez firmę Velux , charakteryzują się mniejszą gęstością, są też lżejsze niż styropianowe, równocześnie ich cieplne właściwości są lepsze. To czyni, iż jesteśmy w stanie używać cieńszą warstwę izolacji, dzięki czemu oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu słuszniej izolacyjności przegród. Prócz tego, grafitowe cząstki są w stanie odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Wzmożenie odporności na promieniowanie UV to także wolniejsze starzenie się mieszkania. Owe składniki sprawiają, że nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to nadzwyczaj istotne, gdyż oddziałuje na kompletną jego trwałość.
2018-12-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.