Jak wykonać pomiar deformacji z pomocą tensomertu - poznaj cenne porady

Tensometry posiadają zastosowanie w wielu zakresach i w wielu różnych aspektach. Są to przybory umożliwiające mierzenie deformacji. Pomiary tensometryczne przynależą do jednej z częściej wykorzystywanych strategij testów deformacji na nawierzchni elementu.


Wykorzystanie właściwego tensometru zależy od warunków wymagań pomiarów związanych z materiałem, konfiguracją modułu konstrukcyjnego, rodzajem obciążenia, temperaturą. Najszersze stosowanie odnalazły tensometry oporowe i przy ich przeznaczeniu wykonywana jest większa część badań laboratoryjnych i użytkowych.
Tensometry oporowe odróżniają się wielką precyzją i dokładnością, co umożliwia pomiar niezwykle malutkich odkształceń.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie informacje są dość rzetelne, to zobacz źródło (http://zstgroup.pl/?page_id=34), które zostało wykorzystane do zredagowania tego tekstu.

Posiadają niewielkie wymiary, dzięki czemu można nimi sprawdzać fakty spiętrzenia naprężeń, są niewrażliwe na drgania i wstrząsy, zdołają także pracować w dużych temperaturach i ciśnieniach.
Pomiar wilgotności desek
Dziennikarz: Kopp - Podłogi Naturalnie Dosko
Źródło: Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe.


Tensometry muszą w czasie testu wyznaczać całość z badanym przedmiotem, co łączy się z niezbędnością niezwykle dokładnego ich przyklejenia po uprzednim przygotowaniu podłoża. Powłoka lepiszcza powinna być możliwie cienka, zarazem gwarantując znakomite przystawanie tensometru, oraz idealną izolację elektryczną pomiędzy tensometrem, a badanym obiektem - sprawdzone tensometry. Oprócz tego klej nie może zmieniać cech z upływem czasu i musi być wytrzymały na działanie temperatury.

Dzięki możnościom wykorzystywania odpowiednich układów pomiarowych, wiadomości o naprężeniu można rejestrować na taśmie magnetycznej, czy w pamięci maszyny numerycznej. Tensometry oporowe zapewniają łatwość sterowania procesów obciążenia i odciążenia, a ich obsługa jest prosta i pewna.

Jeśli znajdujące się tutaj wiadomości są według Ciebie absorbujące, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie (wrocbud.com/hale-przemyslowe/) też przeczytasz coś wartościowego.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że tensometry jest możliwość rozmieszczać na przestrzeniach wyginanych.

Testy tensometryczne potrafią dostarczyć mnóstwo wiedzy na temat badanego przedmiotu w kontekście jego dynamiczności pracy, solidności, działających na rzecz wymuszeń. Dane mogą zostać wykorzystane w celach perspektywicznych, jak też w celach monitoringu stanu i oceny. Tensometry elektryczne charakteryzuje duża dokładność i możliwość badania bardzo małych odkształceń. Pomiary te zdołają być realizowane nawet w znacznej odległości od elementu badanego.
2019-12-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.