Łazienka idealnie urządzona, czyli na co można postawić

Kiedy planujemy urządzić łazienkę, głowimy się nie tylko nad tym, w jaki sposób wykończyć ściany i podłogę, ale także nad tym, czy zdecydować się na wannę czy kabinę prysznicową. Wymienione rozwiązania mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.

Remontując lub wykańczając nową łazienkę,
łazienka
Źródło: pixabay
z pewnością zastanawiamy się, jak ją urządzić. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć, jest wybór materiałów , które mają charakter wykończeniowy. Najczęściej jako materiał wykończeniowy decydujemy się zastosować płytki ceramiczne. Jest wśród nich zarówno ciesząca się popularnością glazura, która może zostać zastosowana tylko do wykończenia ścian łazienki, jak też płytki podłogowe. Nasza propozycja: . Sprzedawane płytki podłogowe to zdecydowanie więcej możliwości do wyboru. Wśród zrobionych z ceramiki płytek podłogowych znaleźć można na chwilę obecną bowiem nie tylko terakotę, ale również gres i klinkier. Gres oraz klinkier to materiały, które dają znacznie więcej możliwości zastosowania. W odróżnieniu od glazury, którą można zastosować jedynie na ściany,
prysznic
Dziennikarz: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
te dwa ostatnie materiały można układać zarówno na ścianach, jak również na podłogach. Następną kwestią, którą musimy rozważyć, jest zdecydowanie, czy w łazience umieścimy wannę czy może kabinę prysznicową. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest na tyle duża łazienka, w której pomieści się zarówno wanna, jak i kabina z brodzikiem np. . Tak duże powierzchnie łazienek to niestety rzadkość w naszych domach. W większości z nich znajduje się miejsce tylko na wannę bądź kabinę prysznicową.


W wolnej chwili

Dodatki mieszkania i salonu

wnetrze
Dziennikarz: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zapomina o tym, jak ważne są przeróżnego rodzaju dekoracje i dodatki w pomieszczeniach. Najodpowiedniejsze nawet meble nie są w stanie wprowadzić odpowiedniego nastroju i nie są w stanie sprawić, że będziemy czuli się w pomieszczeniu swobodnie, nie będzie ono klimatyczne. Wyjątkowo istotne jest, żebyśmy zadbali o odpowiednie dekoracje, żebyśmy urozmaicili nimi ściany, półki, umeblowanie.

Kabina z brodzikiem jest aktualnie rozwiązaniem stosowanym stosunkowo często. Niemała grupa osób, które stawiają na to rozwiązanie podkreśla dobitnie fakt, że wykorzystując kabinę prysznicową można ograniczyć zużycie wody. Kąpiąc się pod prysznicem, zużyjemy zdecydowanie mniej wody niż w trakcie kąpieli w wannie. Mnóstwo osób podkreśla również, że kabina prysznicowa jest doskonałym wyjściem dla rodzin wielopokoleniowych, a więc dla rodzin, w których są zarówno małe dzieci, jak i osoby w starszym wieku. Kabina prysznicowa, zwłaszcza taka z płytkim brodzikiem, to rozwiązanie o wiele lepsze dla osób starszych. O wiele łatwiej skorzystają one z prysznica niż z mającej znaczną głębokość wanny.
2019-02-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.