Stylowy wygląd czy bezpieczeństwo? Dziś nie trzeba już podejmować tej decyzji!

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa są rygorystyczne szczególnie w przypadku obiektów użyteczności publicznej, takich jak pensjonaty, bary, hipermarkety, kina, urzędy czy placówki edukacyjne. Wymogi narzucone na przedsiębiorców czy administrację przez ustawy jasno określają, jak należy zaprojektować i wyposażyć dany gmach czy lokal, by mógł zacząć przyjmować gości czy petentów. Chociaż niektóre z tych kryteriów można uznać za przesadzone, zawsze warto pamiętać iż, strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynkach.

drzwi zamek
Dziennikarz: Jay Thompson
Źródło: http://www.flickr.com
Zabezpieczenia przeciwogniowe zwykliśmy na: czynne i bierne.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to śmiało zobacz też to unikalne www. Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie zawiedziesz!

Te należące do pierwszej grupy mają nam pomóc zlokalizować, zasygnalizować i ugasić ewentualny ogień. Za zabezpieczenia czynne uznamy więc różne typy gaśnic, hydranty i zraszacze. Celem instalowania zabezpieczeń biernych jest natomiast działanie prewencyjne i minimalizowanie potencjalnych strat w przypadku wybuchu pożaru.

Szukasz kolejnych informacji na ten ciekawy temat? Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszej strony. Jak to zrobić? Wejdź na łącze do witryny (https://www.polnet.pl/pl/mieszalnie-pasz/mieszalniki).

W gronie tym znajdują się wszelakie zabezpieczenia kabli, zabezpieczenia wentylacji czy wreszcie drzwi przeciwpożarowe.

Drzwi przeciwpożarowe - dlaczego są takie ważne?

W wolnej chwili

Problem z chłodnią? Znajdź firmę dla której będzie to kaszka z mlekiem

naprawa chłodni
Dziennikarz: Arjan Richter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek biznesu musi dbać o to, tak aby wszelkie sprzęty w korporacji działały tak jak trzeba. Nie jest to oczywiście nic dziwnego, ponieważ każdemu zależy na tym, by towar dostarczany do użytkownika był wysokiej jakości.


O ile wymienione powyżej zabezpieczenia kanałów wentylacyjnych czy instalacji elektrycznych nie mają większego wpływu na wygląd danego obiektu, o tyle drzwi przeciwpożarowe mogą być prawdziwą zmorą architektów wnętrz. Są one bowiem znacznie grubsze i bardziej solidne niż zwyczajne drzwi drewniane. Ich rola jest jednak nie do przecenienia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i wykorzystanym materiałom drzwi przeciwpożarowe są w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia oraz dymu po innych pomieszczeniach, co zdecydowanie ułatwia ucieczkę z ogarniętego pożarem budynku i może przyczynić się do uratowania życia wielu ludzi. Ognioodporność konkretnych modeli określa się przy pomocy specjalnych oznaczeń, na przykład drzwi EI30 powstrzymują ogień przed rozprzestrzenianiem się na 30 min - lupusfire.pl/oferta/stolarka-przeciwpozarowa-stolarka-techniczna/drzwi-przeciwpozarowe-stalowe-plaszczowe-ei30-ei60-ei120/.

Alians estetyki i bezpieczeństwa.
Na szczęście dzisiaj produkuje się także estetyczne drzwi przeciwpożarowe, które nie odbiegają wyglądem od stylowych drewnianych skrzydeł. Dzięki temu można instalować je w obiektach użyteczności publicznej bez naruszania ich wizerunku. Warto przemyśleć ich montaż również w domu. W przypadku niebezpiecznego pożaru pół godziny może mieć decydujące znaczenie dla naszego życia i dobytku - sprawdź LupusFire
2019-09-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.