Każdy człowiek powinien dbać o swe zdrowie - niezależnie od wykonywanej pracy czy wieku

Każdy doktor stwierdzi, że sen wydaje się być jednym z najistotniejszych czynników, który ma wpływ na całościowy stan naszego zdrowia. Sen musi być odpowiednio długi, ale także zdrowy.
Komfort cieplny w biurze
Dziennikarz: Lars
Źródło: Lars


Ale co to znaczy?


mieszkanie - malowidło
Dziennikarz: You Tube - Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com


Zdrowy sen to taki, który powoduje, że o poranku wstajemy zrelaksowani i całkowicie wypoczęci oraz gotowi na wszelkie zadania, które stawi na naszej drodze los. Źle jest, jeżeli nasz sen jest płytki, ciągle się wiercimy, od świtu nie potrafimy już spać, a wstajemy w konsekwencji bardziej zmęczeni, niż wówczas, kiedy kładliśmy się do łóżka. Rzecz jasna powinniśmy iść od razu do doktora, zrobić najważniejsze badania. Musimy się także zastanowić czy w swoim życiu nie mamy nazbyt dużo napięcia. Powinniśmy się w końcu również zastanowić czy domowy materac jest wygodny.


Jeśli budzimy się rano połamani, to jest to sygnał, aby nabyć nowy materac. Najlepsze na rynku dzisiaj są materace piankowe. Są niezwykle wygodne. Już po pierwszej nocy zauważymy różnicę. Ponadto, materace piankowe są również antyalergiczne, ponieważ miejsce jest niezbyt przyjazne dla większości mikroorganizmów. Istnieją również takie modele, które są antybakteryjne - są dodatkowo nasączone właściwymi środkami. Materace piankowe są elastyczne i dlatego tak świetnie dostosowują się do kształtu naszego ciała.
Jeśli śpimy na boku, to nasz kręgosłup jest wówczas prosty - to najważniejsze. Może nie myślimy o tym będąc młodym, ale na pewno docenimy na emeryturze, kiedy dzięki inwestycji w dobry materac, nie będą nas bolały plecy.
2020-02-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.