Ważna funkcja wpustów stosowanych na mostach

Współcześnie, ludziom w Polsce żyje się o wiele lepiej niż przed stu laty. Dzięki dostrzegalnemu rozwojowi gospodarczemu, posiadamy do dyspozycji wszelkiego typu nowoczesne technologie, umożliwiające nam poprawę jakości życia.
zyski
Dziennikarz: e-ogrody.com


Funkcjonalne telefony, wielkie telewizory, praktyczne artykuły gospodarstwa domowego. Także w sektorze infrastruktury i budownictwa używa się u nas metody, niezwykle podnoszące bezpieczeństwo oraz wygodę życia.


W wielu miejscowościach w kraju, usytuowanych przy rzekach, mieszczą się liczne mosty, po nich zmierzają auta. Montuje się w nich wpusty mostowe, niezwykle wygodne urządzenia. Bowiem w godzinach porannych, przy nawieszchni asfaltu formuje się rosa, która w momencie przymrozków od razu tworzy gołoledź. Z tej przyczyny też na mostach umieszcza się specjalistyczne wspusty, zbudowane z kilku regulowanych zakładek, które bardzo skutecznie odprowadzają każdą ciecz z nawieszchni. Znacząco poprawia to bezpieczeństwo na jezdni oraz komfort jazdy użytkowników.


W obecnych realiach stosowane są konkurencyjne wpusty mostowe wykonane z żeliwa. Taki stop żelaza z węglem jest niezwykle odporny na różnego rodzaju korozje, dzięki temu nie potrzebuje być malowany specjalnymi chemikaliami. Po kilku dniach od instalacji, wpusty mostowe z tego materiału pokrywają się nalotem, zmieniając kolor. Jest to proceder naturalny, świadczący o pasywacji żeliwa. Zjawisko ustępuje po paru tygodniach, bowiem nalot ścierany jest przez koła nadjeżdżających samochodów.


Bezpieczeństwo i wygoda jazdy na drogach są niezwykle istotne, wiedzą o tym bardzo dobrze inżynierowie, zajmujący się ich budową.most
Dziennikarz: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza mosty są tutaj problematyczne, bowiem mocniej ulegają zawilgoceniu. Zatem stosuje się na nich specjalnego typu wpusty, które w ekspresowy sposób odciągają wodę, wykonane są z żeliwa, dlatego nie ulegają korozją
2019-02-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.