Jak wybrać oświetlenie do każdego wnętrza w mieszkaniu?

Światło w naszych mieszkaniach powinno zostać dopasowane odpowiednio do wszystkich pomieszczeń. Bez wątpienia spełnia mnóstwo znaczących funkcji w naszym domu, dlatego właśnie powinniśmy poświęcić nieco uwagi tej kwestii.

W przypadku wyboru odpowiednich lamp, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych aspektów. Ważną sprawą jest chociażby wielkość danego pomieszczenia. Duże lampki nocne nowoczesne nie sprawdzą się totalnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie mieści się wiele dodatkowych akcesoriów o funkcji dekoracyjnej, natomiast nowoczesne lampy dla dzieci, które są szykowne i eleganckie, totalnie nie będą spełniać swoich zadań w tym pomieszczeniu. W związku z tym niezwykle ważne jest, żeby także stylistycznie dopasować tego rodzaju elementy w naszych dom.
lampy
Dziennikarz: Technolux
Źródło: Technolux
Każde pomieszczenie powinno być właściwie oświetlone. Równie ważne są lampy w pokojach, jak i lampy do przedpokoju. Każdy z tych typów oświetlenia spełnia nieco inne funkcje, a różnice będą widoczne nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, lecz w głównej mierze w charakterze oświetlenia. W tym aspekcie powinniśmy zwrócić uwagę w głównej mierze stronę, w jaką kierowane jest oświetlenie padające z lampy. Jeżeli światło pada na bok, zostanie ono rozpraszane na ścianach. W takiej sytuacji niektóre części pomieszczenia będą oświetlone mocniej - inne nieco słabiej. Kiedy światło skierowane jest do góry, rozproszy się po suficie i jednolicie rozjaśni wnętrze.


W wolnej chwili

Domowe słoneczka na jesienną chandrę, czyli jak właściwie oświetlić mieszkanie

Cała biała, czyli przepis na świetlistą kuchnię
Dziennikarz: Ceramstic
Źródło: Ceramstic
Dni są coraz krótsze, coraz częściej po szybach spadają krople deszczu - nadchodzi jesień. Sposobem na wyciągnięcie nas z jesienno-zimowej melancholii jest dobre światło. Kiedy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety oraz lampki idealnie są namiastką światła słonecznego. Jaka obowiązuje zasada? W czasie jesienno-zimowych miesięcy im jaśniej, tym lepiej. Ale nie oznacza to, że włączymy na naraz wszystkie lampy i kinkiety. Nastrój budujemy wedle potrzeb – inny na romantyczną kolację we dwoje, inny na spotkanie z przyjaciółmi.

W tym przypadku należy więc mieć na uwadze czynności, które zwykle wykonujemy w danym przypadku, gdyż to będzie wskazówka, jakie dokładnie światło musimy dobrać.
Warto mieć na uwadze także materiał, z jakiego jest wyprodukowana lampa. W ogromnej mierze to głównie ten element decyduje, jak długo będzie nam ona później służyła. Lampy z mosiądzu i szkła, zazwyczaj służą nam długo, o ile oczywiście są prawidłowo użytkowane. Znacznie mniej trwałe są te przygotowane z papieru i plastiku czy też różnego typu materiałów. Należy zwracać uwagę również na takie kwestie jak łatwość osadzania się kurzu, bowiem dla niektórych osób jest to spory kłopot. Współcześnie producenci gwarantują nam jednak wielki wybór, w związku z czym z całą pewnością bez wielkiego wysiłku znajdziemy coś dla siebie.
2019-03-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.