Zawsze miły dla oczu kominek – sprawdź jak dbać

Jeżeli masz w salonie kominek, zapewne wiesz, że utrzymanie go w czystości to nie lada wyzwanie. Całe szczęście, że nie musisz już teraz tracić dużo czasu na szorowaniu paleniska, w zupełności wystarczy, że zamówisz odpowiednie narzędzia.


kominek
Dziennikarz: Optiflame
Źródło: Optiflame
W domu, w którym jest kominek nie wystarczy pospolity odkurzacz. Najlepiej jeśli zakupisz specjalistyczny odkurzacz kominkowy. Dzięki niemu ściągniesz z paleniska i w jego pobliżu popioły lotne oraz inne zanieczyszczenia. Maszyny takie posiadają w rozbudowany silnik – to dzięki temu usuniesz nawet największe zanieczyszczenia.


Aby nie rozprzestrzeniać brudu po całym domu, należy umiejscowić blisko paleniska parawan (opinie na nasz temat) kominkowy. Osłoni on kominek(więcej na ) i zanieczyszczenia nie będą przedostawać się do pozostałych części w pokoju.

kominek
Dziennikarz: noguerajef
Źródło: http://www.sxc.hu
Poza tym należy kupić też w detergenty, które są przeznaczone do usuwania brudów, które pojawiają się podczas korzystania z kominka. Można je używać też do grillów i pieców, warto również zastanowić się nad odpowiednią zabudową, które niejednokrotnie może pomóc Ci subtelenie ukryć różnego rodzaju zabrudzenia i nie dociągnięcia - więcej na .

Utrzymanie paleniska to nie tylko przyjemność, ale także trochę więcej pracy. Na szczęście istnieje możliwość ułatwienia sobie pracy, zaopatrując się w wybrane akcesoria. Będziesz mógł dzięki temu więcej czasu spędzić rozkoszując się ciepłem i pięknym wyglądem kominka.
2019-02-25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.