Na jakie rzeczy zwracać uwagę przy aranżowania niewielkiej łazienki? Co jest najważniejsze, żeby łazienka była estetyczna i całkowicie funkcjonalna?

Mała łazienka tak właściwie nie musi być większym problemem podczas aranżacji wnętrz. Warto jednak wiedzieć, jak ją urządzić, aby wyglądała estetycznie oraz była do tego funkcjonalna. Jak więc w tego typu łazience rozmieścić wszelkie niezbędne elementy, jak umywalka nadblatowa, sedes albo też prysznic? Małych rozmiarów łazienka wymaga co ważne dobrego zamysłu oraz projektu.


umywalka nadblatowa
Źródło: pixabay
Gdy mieszkamy w domu, to mała łazienka na parterze w części dziennej nie tylko zastąpi nam wc, ale również rozwiąże problem porannych kolejek w większej rodzinie. Mało tego, w razie potrzeby będzie łazienką gościnną.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj problematyce.

Taka przestrzeń leżąca w bliskiej odległości od wejścia będzie niesamowicie wygodna w ciągu dnia. To oznacza, iż możemy w niej wziąć szybki prysznic kiedy wrócimy z pracy. Jak rodzinna łazienka okaże się zbyt mała, ażeby prócz wanny zamontować tam także prysznic, to możemy taką niewielką łazienkę umiejscowić w części nocnej domu, najlepiej blisko gościnnej sypialni czy pokojów dla dzieci. W jaki sposób wyposażyć taką przestrzeń? Prysznic dobrze będzie zamontować w rogu pomieszczenia, zaś jak łazienka jest wąska albo posiada wnękę, to najlepiej pomiędzy dwiema ścianami. Dobrze, by prysznic posiadał kratkę odpływową w podłodze. Minimum to miejsce wolne o wymiarach 70 x 70 centymetrów, natrysk wiszący na ścianie jak i kratka odpływowa w podłodze z właściwym spadkiem. W niewielkiej łazience można także zamontować kabinę prysznicową. Kosztuje więcej oraz rzecz jasna wymaga większej ilości przestrzeni niż brodzik bez kabiny.


toaleta
Dziennikarz: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli miast kwadratowej zdecydujemy się na dość modną ostatnimi czasy kabinę pięciokątną, to na pewno uda nam się oszczędzić trochę miejsca.Przy tym dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdego rodzaju kabiny są wygodne. W maleńkiej przestrzeni musimy brać pod uwagę kompromisy, nie powinny się one natomiast odbywać kosztem wygodnego korzystania z niej, dlatego też zanim kupimy niewielką kabinę trzeba sprawdzić, czy po zamknięciu drzwi odczuwamy wystarczającą swobodę ruchów. W małej łazience dobrze jest również zdecydować się na modny stelaż podtynkowy geberit, bo w ten sposób można zaoszczędzić całkiem dużo miejsca.
2019-10-30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.