Oświetlenie LED

W ciągu ostatnich kilku lat widoczny postęp w zakresie technologii ledowych podniósł popularność i zapotrzebowanie na oświetlenie LED. Aktualnie diody LED są szeroko implementowane, a technologia LED jest w miejscach, gdzie istotna jest jakość i estetyka oświetlenia.
Dziennikarz: OSRAM
Wyjątkowo modne stało się montowanie LEDów do konstruowania oryginalnego wystroju wnętrza, w formie podkreślenia elementów mebli, półek, oświetlanie wnętrza szafy, jak również poprzez stosowanie dyskretnego oświetlenia schodów, zdjęć, zbiorów, itp. Wytrzymałość na wilgoć pozwala instalować lampy led w łazienkach, na basenach itp. Walory estetyczne diod dają nieograniczone pole do popisu dla projektantów wnętrz. Światła LED z rosnącą częstotliwością obserwujemy w wystroju wnętrz barów, klubów itp.

Dziennikarz: Lars
Technologia LED znalazła zastosowanie również w oświetleniu zewnętrznym, w którym poza estetyką liczy się również trwałość i odporność na słońce czy ujemne temperatury. Niejednokrotnie korzysta się z niej w oświetlaniu elewacji budynków, w tym zabytkowych budowli oraz dla podświetlenia krajobrazu.

Odnajdziesz w tym miejscu bez dwóch zdań szczegółowe opracowanie (http://www.cermag.com.pl/) takiego tematu, więc należy je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo ciekawych informacji.

Specjalistyczne lampy LED używane są do układania barwnych iluminacji fontann czy oczek wodnych. LEDy doskonale sprawdzają się również jako świąteczna dekoracja drzew, tarasów, przydomowej zieleni. Stosuje się je również w oświetleniu ulicznym oraz, np. moduły LED w produktach komercyjnych do uwidaczniania nocą bannerów i napisów reklamowych. LEDy (zobacz ile kosztuje oświetlenie led) montować możemy w wielu typach pojazdów, a także jako oświetlenie znaków drogowych czy sygnalizacyjnych.

W wolnej chwili

Oświetlenie jako ważna część wystroju domu. Czemu dobrze jest czasem zaryzykować kupując oryginalne produkty?

oświetlenie
Dziennikarz: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór oświetlenia do wnętrz to rzecz ogromnie ważna. Oprócz oczywistej funkcji w dostarczaniu światła, jak również wytworzenia w domu odpowiedniego klimatu, jest także jeszcze jedna rzecz, o które nie można zapomnieć. Chodzi o funkcję dekoratorską. To także lampy bowiem, wpływają na aranżację. W jaki sposób to się dzieje oraz jak je wybierać, by efekt był właśnie taki jak chcemy?


Kolorowe światła LED
Dziennikarz: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
Niedawne testy przeprowadzone przez organizację non profit z Wielkiej Brytanii Energy Saving Trust pokazują, że Technologia LED coraz bardziej zbliża się do powszechnej akceptacji właścicieli firm oraz gospodarstw domowych. Przepowiada się, że w ciągu najbliższych lat może ona zupełnie zdominować rynek oświetlenia. Przypuszcza się także, że 2012 będzie rokiem, w którym technologia LED dojrzeje, a ukryte nowości w oświetleniu będą upublicznione. Dostępność oświetlenia LED już teraz wykracza poza specjalistów czy entuzjastów oświetlenia, przenikając i inspirując zwykłych konsumentów. W serwisie softled można dowiedzieć się o licznych ciekawych projektach wykorzystujących technologię LED (w najnowszym wpisie na W centrum dystrybucyjnym znajdziesz obszerną listę innowacyjnych produktów LED, które uczynią wnętrze Twojego mieszkania, firmy niepowtarzalnym i przyjaznym dla otoczenia oraz Twojego portfela.
2019-04-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.