Implementowane systematycznie innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, iż maszyny działające w przemyśle są efektywniejsze i bezpieczniejsze

Szukając dobrych oraz niezawodnych rozwiązań do rozmaitych obszarów przemysłu, odnajdziemy w Internecie niezliczoną ilość firm, które profesjonalnie się tym trudnią. Obecne innowacje technologiczne sprawiają, że rozwiązania stosowane w przemyśle zapewniają bardzo wysoką niezawodność i bezpieczeństwo pracy, a kolejne wynalazki powstają właściwie rokrocznie i jeszcze bardziej usprawniają urządzenia.
produkcja
Dziennikarz: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com
Mało kto zdaje sobie sprawę, iż najpowszechniejszym materiałem do produkowania uszczelnień jest klingeryt (). Zaledwie parę lat temu był taki moment, kiedy wydawało się, że zupełnie zniknie on z rynku. Fani takiego rozwiązania dowodzili, iż zawiera on azbest, zatem jest niebezpieczny dla ludzi. Jednak liczne badania udowodniły niezaprzeczalnie, że klingeryt nie jest źródłem żadnych powikłań zdrowotnych, bo włókna azbestowe są na stałe związane wypełniaczem. Jego bezsporną zaletą jest duża rozciągliwość i uniwersalność.

Jeśli opublikowany tu materiał jest dla Ciebie absorbujący, to bez obaw przeczytaj też uwagi spod linku (http://bramy-drewniane.pl/) - one również są bardzo ciekawe.

Z kolei rozwiązaniem używanym w kanałach oraz rurociągach są kompensatory tkaninowe. Gwarantują one właściwą pracę owych części, które wskutek działań mechanicznych albo termicznych ulegają przemieszczeniu. Produkuje się je z dobrej jakości tkanin szklanych i silikatowych, które powlekane są silikonem oraz PTFE. Niesłychanie często kompensatory tkaninowe stosuje się w procesie transportu substancji lotnych ().


W wolnej chwili

Nagrzewnica powietrza: do czego służy i w jaki sposób jej używać?

Boże Narodzenie w nowoczesnej odsłonie
Dziennikarz: Fototapeta4u.pl
Źródło: Fototapeta4u.pl
Nagrzewnica powietrza to doskonałe wyjście do nagrzewania ogromnych pomieszczeń, takich jak hale sportowe, składy, szklarnie bądź place budowy.


Stosunkowo tanie paliwo, prostota obsługi i bezpieczeństwo użytkowania powodują, że nagrzewnica gazowa cieszy się wielką popularnością.
Następnym nadzwyczaj popularnym rozwiązaniem w rozmaitych gałęziach przemysłu (żywice elastyczne) jest taśma hamulcowa (). Używa jej się przede wszystkim w hamulcach bębnowych, gdzie wyjątkowo istotna jest niezawodność oraz skuteczność. Niejednokrotnie spotkamy ją w górnictwie. Mają ją takie maszyny jak suwnice portowe, zwałowarki oraz suwnice hutnicze. Przeciętna taśma hamulcowa wykonana jest przędz ceramicznych albo szklanych. Najważniejsze jest to, że taka budowa zapewnia sprawność oraz bezawaryjność taśmy, jeżeli stanie się coś złego. Dodatkowo jest ona odporna na skrajne temperatury, a specjalny splot gwarantuje, iż nawet jeśli przerwaniu ulegną pojedyncze nitki, to cała taśma hamulcowa nie zerwie się. By jeszcze bardziej powiększyć jej trwałość zanurza się ją w mieszaninie żywic, co istotnie poprawia jej odporność. Z tego powodu stosuje się ją w urządzeniach, w których wymagana jest wysoka jakość.
2019-12-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.