Jak zaaranżować niewielki pokoik?

Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób umeblować małą przestrzeń, aby zachować chociaż odrobinę wolnego miejsca. Wiadomo, że chcielibyśmy mieć w pokoju zarówno wygodne łóżko, na którym moglibyśmy się dobrze wyspać i czulibyśmy się komfortowo podczas snu. Niekiedy zdarza się, że nie mieszkamy sami, lub też mamy często chcemy nocować kogoś u siebie i nie możemy pozwolić sobie na zakup małego łóżka. Chcąc zagospodarować dość mały pokój, a przy tym posiadać tam wszystkie niezbędne meble takie biurko do pracy, wygodne łóżko i szafki, które wszystko pomieszczą, musimy dobrze wszystko zaplanować.

meble do pokoju dziennego marki Wajnert
Źródło: wajnert.pl
Rynek meblarski oferuje nam obecnie bardzo dużo ciekawych rozwiązań w tego typu sytuacjach (zobacz ofertę na stronie www). Jednym z ciekawych propozycji jest zabudowane biurko. Wielu z nas pracuje dużo przy biurku, zarówno jeśli jesteśmy studentami, jak i pracownikami w firmach, szkoda rezygnować z tego typu miejsca w pokoju.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, spójrz na treść (http://www.wonia.pl/dekoracje-wnetrz/) znajdujące tutaj, znajdują się w tamtym miejscu inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Dobrze jednak zakupić taki typ biurka, które nad blatem posiadać będzie kompleks szafek. Dobrze, aby przestrzeń blatu nie była zbyt duża, ale umożliwiała wygodną pracę. Musimy mieć też miejsce na laptopa. Musimy więc nabyć takie biurko, które pod podstawowym blatem do pracy będzie miało zamontowaną wysuwaną półkę, na której będzie można umieścić książki i papiery, jeśli laptop zajmie nam większą część głównego blatu biurka. Dobrze też, aby nad biurkiem wbudowane były lampki, żeby nie musieć umieszczać dodatkowego oświetlenia na blacie.

W wolnej chwili

Czy już zaznaczymy jakie lampy kupić?

lampa
Dziennikarz: Technolux
Źródło: Technolux
Obowiązkowo sprawdźmy co się nam przedstawia

Oświetlenie zawsze okazuje się być ważne, dlatego właśnie musimy przypatrzeć się temu, które lampy okazują się być nam oferowane, ponieważ tylko wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że właściwie je dobierzemy do naszych potrzeb. Warto od czasu do czasu poszukiwać inspiracji w specjalnych katalogach z lampami, bo wtedy może nam przyjść do głowy jakiś ciekawy sposób ich dobierania.


Istnieją też takie rozwiązania, które umożliwiają na małej przestrzeni mieć miejsce dla gości. Jeśli nabędziemy łóżko, które zamontujemy na pewnej wysokości, na antresoli, to pod spodem będziemy mieli możliwość dodatkowo mieć trochę miejsca. Można pozwolić sobie wówczas nawet za wstawienie kanapy dla gości, nad którą będzie znajdowało się łóżko (sprawdź online). Jeśli nie mamy możliwości umieszczenia łóżka na antresoli, to warto pomyśleć nad czymś takim jak narożniki z funkcją spania, albo po prostu małym składanym łóżku.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://www.galeriadecor.pl/kominek-do-olejkow-eterycznych), który na pewno Cię zaciekawi. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to natychmiast! Z pewnością nie będziesz żałować.

Oprócz zabudowaniem biurka szafkami i półkami oraz montażem łóżka na czymś w rodzaju antresoli, można do tego zastanowić się nad umiejscowieniem telewizora i głośników czy innego typu sprzętu. Obecnie telewizor można łatwo powiesić na ścianie. Głośniki natomiast warto zamontować na specjalnych podstawkach wkręcanych również w ściany. Warto planując urządzenie pokoju w taki sposób, pooglądać też rozwiązania firm, które specjalizują się w zagospodarowaniu różnych tego typu przestrzeni.
Dziennikarz: k.s.
2020-10-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.