Zalety bardziej egzotycznych odmian drzewa wykorzystywanych do produkcji mebli.

Osoby które szukają mebli do własnego domu czy mieszkania najczęściej sięgają po tradycyjne gatunki drewna, które rosną w naszym kraju. W dużej mierze będzie to wynikać z kosztów, materiał dostępny na miejscu będzie mniej kosztował od tego, który trzeba sprowadzić kilka tysięcy kilometrów.
Jednak jeśli ktoś chce u siebie mieć odrobinę egzotyki, to bez żadnego problemu może ją dostać, coraz więcej sklepów oferuje bowiem meble indonezyjskie czy z pozostałych części świata. Są one zrobione z lokalnych odmian drzewa, takich jak mahoń albo palisander, a do tego często używany jest także rattan i bambus. Wspomniane wyżej gatunki drzew cechują się w pierwszej kolejności bardzo dużą wytrzymałością, przez co meble z nich wykonane będą służyły przez długie lata. Dodatkowo zachwycają swoim wyglądem, z reguły zostawia się bowiem na nich naturalną fakturę drewna.


stolik
Dziennikarz: Organique


Egzotyczne gatunki pojawiają się także coraz częściej w kuchniach. Dużą popularnością cieszą się między innymi blaty suar, wykonane z twardego i wytrzymałego drzewa, rosnącego w wielu krajach w pasie równikowym. Jest to jedna z najlepszych odmian drewna na takie elementy, gdyż pozwala na zrobienie desek i blatów o dużych wymiarach. Bez wątpienia jego zaletą jest także wygląd.
Słoje są niezwykle wyraźne, i dlatego też najczęściej blat jest pokrywany tylko przezroczystą warstwą ochronną. Co więcej każdy blat będzie wyglądał całkowicie inaczej, przez co kuchnia z nim prezentowała się będzie naprawdę unikalnie.
2019-05-15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.