Aktywne przejście dla pieszych to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ma szansę zmaleć ilość wypadków drogowych w których biorą udział piesi

Bardzo dużo wypadków drogowych w których biorą udział piesi ma miejsce w nocy. Źle oznaczone przejścia dla pieszych sprawiają, iż kierujący czasami nie są w stanie zauważyć na czas, że ktoś właśnie przekracza ulicę.

pozwolenie
Dziennikarz: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dostępnych jest bardzo dużo innowacyjnych rozwiązań, które powodują, iż bezpieczne przejście dla pieszych wreszcie staje się standardem. Jednym z nich jest tzw. aktywne przejście dla pieszych – czyli złożony system detektorów i odblasków, które bardzo prędko informują kierowcę, że niedaleko przejścia jest człowiek. Punktowe elementy odblaskowe euroasfalt i lampy halogenowe aktywują się tylko wtedy, kiedy do pasów zbliża się pieszy.

Zerknij na opublikowany (https://www.sklep.stol-kar.eu/dzien-noc-classic/142-roleta-dzien-noc-classic-latte-02.html) artykuł, a niewątpliwie niesamowicie Cię zainteresuje, gdyż odnajdziesz tam istotne informacje odnoszące się do omawianego tematu.

Takie rozwiązanie sprawia, że kierowca stanie się uważniejszy, ponieważ lampy nie palą się nieustannie, więc chwilowy błysk sprawi, że kierowca prędzej zareaguje.


W wolnej chwili

Lampy kryształowe tanie cieszą się sporym powodzeniem

Oświetlenie pokoju
Dziennikarz: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiemy jakie oświetlenie wybrać?. Jeśli aranżujemy jakieś pomieszczenia, to powinniśmy zadbać o to, żeby oświetlenie, które się w nich będzie znajdowało oferowało odpowiednio dużo światła, lecz równocześnie, by lampy same w sobie również wspaniale się prezentowały. Wyłącznie w ten sposób możemy mieć świadomość, że będziemy zadowoleni z rezultatu końcowego oraz że wszystko pójdzie po naszej wizji.


bezpieczne przejście dla pieszych
Dziennikarz: Tektum
Źródło: Tektum
Aktywne przejście dla pieszych może być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zostanie zamontowane w okolicach nieodpowiednio oświetlonych, poza głównymi jezdniami. Punktowe elementy odblaskowe, które aktywują się tylko wtedy, kiedy do pasów zbliża się pieszy sprawdzają się bez zarzutu.

Wpadł Ci w oko przedstawiony artykuł? Jeśli tak, to sprawdź również rzetelne informacje (https://mkplastimex.pl/69-tarcze-do-ciecia), które posiadają pokrewne informacje na publikowany tutaj wątek - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

W dodatku na tym przejściu można zamontować specjalne czujniki ruchu i oświetlenie ostrzegawcze. Takie bezpieczne przejście dla pieszych euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych na pewno sprawi, iż wypadków będzie dużo mniej


Oczywiście trzeba mieć w pamięci, że samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeżeli kierowcy i przechodnie nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nierozważnie. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.
2020-03-26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.