W jaki sposób wyburzyć budowlę?

Jeżeli spotkamy się z koniecznością likwidacji niepotrzebnego, nienadającego się do zamieszkania czy też nawet już stwarzającemu zagrożenie dla ludzi obiektu, trzeba spełnić pewne wymogi formalne i czasami uzyskać potrzebne zezwolenia. Proponujemy zacząć od przeczytania poniższego tekstu.
W tejże sytuacji już na samym początku pojawiają się istotne wątpliwości:

W wolnej chwili

Przepisy i certyfikaty energetyczne - rozwiązania dla środowiska w Twoim domu

budynek energooszczędny Libeskind Villa
Dziennikarz: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.rheinzink.pl
Świadectwo energetyczne jest oceną poziomu jakości budowli lub lokalu. To zaświadczenie, które ma prawo wydać wyłącznie specjalista. Określa zapotrzebowanie energii niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania związanego z eksploatacją budynku bądź pomieszczeń. Do elementów zapotrzebowania na energię wchodzą: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.


1. Co nam wolno a czego nie wolno wyburzać? 2. Jakie podania i w jakim urzędzie należałoby przedstawić? 3. Co zrobić z gruzem?


wyburzenia
Dziennikarz: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta – możemy zburzyć bez zgody urzędu tylko małe budynki, do ośmiu metrów wysokości i wystarczająco daleko położone od granic działki, aby nie powodować zagrożenia dla przechodniów. Rzecz jasna budynek który mamy zamiar zrównać z ziemią nie może być zabytkowy. Na wszelkie inne wyburzenia potrzeba pozwolenia zezwolenie. Takie zezwolenie wydaje wydział architektury powiatowym lub gminnym, na którego terenie owa budowla się jest usytuowana (więcej o robotach demontażowych).


Odpowiadając na kolejne pytanie: całkiem podobnie jak w sytuacji starania się o pozwolenie na budowę, trzeba przedłożyć akt własności dotyczący działki lub budynku, plan wyburzenia wraz z planem technicznym, a także opis zachowania zasad bezpieczeństwa.

Czy niniejszy temat jest dla Ciebie zajmujący? Jeżeli tak, to opublikowana tutaj użyteczna treść (http://mtproject.pl/) niezwykle użyteczna treść (http://mtproject.pl/) także okaże się godna zainteresowania.

Jeżeli jest takowa potrzeba, także inne papiery takie jak: opinie konserwatora zabytków albo też wydziału ochrony środowiska w razie kiedy rozbierany
wyburzenia
Dziennikarz: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
budynek znajduje się w obszarze cennym przyrodniczo. Musimy także pamiętać, iż za bezpieczeństwo ludzi i mienia odpowiedzialny jest inwestor, również finansowo.

Następnym kłopotem do rozwiązania jest sprawa wyzbycia się gruzów oraz innych odpadków budowlanych. Przy niedużych ilościach odpadów pochodzących z remontowanego budynku, możemy je oddać do Punktu SZOK. Listy takowych punktów możemy odnaleźć w miejscowych urzędach miasta lub gminy. Natomiast w przypadku burzenia całego budynku, konieczny jest zakup odpowiednich kontenerów na odpady i utylizacja przez specjalistyczną firmę. Jeżeli w trakcie demontażu zajdzie potrzeba pozbycia się odpadków zagrażających zdrowiu, takich jak na przykład azbest, wymagane będzie wynajęcie specjalistów jak mega-pol).
2019-10-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.